کلاف مبل

کلاف مبل

مبلمان راحتی از دو قسمت کلی کلاف مبل و رویه تشکیل شده است. قسمت کلاف آن از چوب و قسمت رویه آن از پارچه یا چرم ساخته می‌شود.در ساخت کلاف مبل باید از چوب‌های سبک و مقاوم استفاده شود که در هنگام حمل‌و‌نقل دچار مشکل نشود.

باید از چوب‌های دارای گره یا پوسیدگی استفاده نشود. مبل‌های ساخته‌شده بنابه فرم و نوع طراحی انجام‌شده دارای اجزای مختلفی می‌باشند.

کلاف مبل چیست؟

ولی به طور کلی ساختمان اصلی مبل که آن را کلاف می‌نامند در همه آنها مشترک است. قسمت‌هایی مثل قید جلو و عقب، پایه جلو و عقب، گوشواره‌، تاج مبل که البته اندازه استاندارد آن در مبلمان استیل و راحتی متفاوت است. اصولا ماده اصلی اجزای تشکیل‌دهنده کلاف مبل چوب است؛ ولی امروزه در ساخت کلاف راحتی از فلز نیز استفاده می‌شود.

چوب مصرفی و کلاف مبل باید از چوب درجه یک و سبک باشد و عیوبی مثل گره، پیچیدگی یا پوسیدگی را نداشته باشد. باید دقت شود تا در ساخت مبلمان، تمام اجزای آن از یک نوع چوب تهیه شده باشد تا مقاومت یکسانی را نسبت به ضربه و فشار و خش داشته باشند.

در ساخت کلاف مبل رعایت استانداردهای ساخت از نظر فنی مثل اتصالات مناسب بسیار اهمیت دارد.متاسفانه بعضی از تولیدکنندگان به دلیل پوشیده بودن کلاف راحتی و اینکه قابل‌رویت برای مصرف‌کننده نیست، از مواد خوب و تکنیک مناسب جهت ساخت استفاده نمیکنند.

برچسب ها :

آخرین اخبار

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گالری


چه زمانی باید مبلمان را تعمیر کنیم؟
پاف مبل، پاف مبل راحتی
کاور مبل | انواع کاور مبل
نحوه نگهداری از مبل چرم
رویه کوبی مبل
انواع روش های تعمیر مبل
قیمت تعمیر مبل و هزینه های آن
نگهداری از مبلمان، 10 نکته طلایی
تعمیر میز و صندلی رستوران

برچسب ها