روش های نو کردن مبلمان منزل

روش های نو کردن مبلمان منزل

شاید برای همه خانم های خانه دار این سوال بوجود آید که چگونه مبلمان خود را نو کنیم ؟
با توجه به شرایط اقتصادی بسیاری از ما به دنبال راهی برای نو کردن مبلمان منزلمان هستیم. پس از خواندن این مقاله شما راه ها و روش هایی برای نو کردن مبل منزل خود می آموزید، پس با ما همراه باشید.

تعمیر مبلمان

مبلمان در زیبایی دکوراسیون هر محیطی تأثیری به سزایی دارد. اگر مبل شما ظاهری تمیز و مرتب داشته باشد محیط شما جلوه مناسبی خواهد داشت اما متأسفانه حتی اگر مبلمان شما جنس مرغوبی داشته باشد پس از مدتی استفاده و یا به علت عدم نگهداری صحیح کهنه و مستهلک می‌شود و از زیبایی دکوراسیون شما می‌کاهد.

مبلمان معمولاً گران‌قیمت هستند و هنگام کهنه شدن نمی‌توان آن‌ها را به‌راحتی تعویض کرد چراکه با عوض کردن سالانه آن‌ها محتمل هزینه زیادی خواهید شد اما روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید به‌وسیله آن مبل خود را نو کنید در این نوشتار قصد داریم شمارا با روش‌های نو کردن مبلمان آشنا نماییم.

روش‌های نو کردن مبلمان

بسیاری از افراد تنها راه نو کردن مبلمان را تعویض می‌دانند اما روش‌هایی وجود دارد که می‌توان با هزینه کمی مبلمان خود را نو کنید. برخی از این‌ روش‌ها خانگی هستند و می‌توان با کمی دقت و حوصله ظاهر مبل‌های خود را تغییر دهید و برخی از روش‌ها برای نو کردن مبلمان وجود دارد که توسط افراد متخصص در کارگاه‌های تعمیر مبل انجام می‌گیرد که حتی هزینه این روش نیز به‌صرفه‌تر از تعویض خواهد بود. برخی از روش‌های خانگی نو کردن مبلمان عبارت‌اند از:

شستشوی مبلمان 

اگر مبل شما کثیف و لک باشد ظاهر آن کهنه و نامرتب به نظر می‌رسد شستشوی مبل یکی از روش‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن ظاهر مبل را نو کنید. برای شستشوی مبل از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود اما از هر روشی استفاده شود باید به برچسب روی مبل توجه نمایید. در این برچسب‌ها مشخص‌شده است که برای شستشوی مبل خود از چه موادی استفاده نمایید.

برخی از پارچه‌ها با مواد شوینده شیمیایی سازگاری ندارند و نباید آن‌ها را با این مواد شستشو داد. همچنین مبل‌هایی وجود دارند که نباید آن‌ها را با آب شستشو داد بلکه باید در شستشوی آن‌ها از محلول شستشوی بدون آب استفاده کرد. اما درکل بهترین روش شستشو استفاده از بخارشوی است.

درنتیجه اگر لک و کثیفی مبل خود را از بین ببرید مبلمان شما نو خواهند شد چراکه کثیفی پارچه مبل آن را کهنه نشان می‌دهد. برای از بین بردن لک مبل می‌توان از محلول‌های خانگی مانند محلول آب و سرکه، آب و الکل و یا جوش‌شیرین نیز استفاده کرد.

رنگ کردن مبلمان

یکی دیگر از روش‌های نو کردن مبلمان رنگ‌آمیزی آن‌ها است. اکثر مبل‌ها قابل رنگ‌آمیزی هستند و در صورت تغییر رنگ می‌توانید مبل‌های خود را با رنگ‌آمیزی نو کنید. البته باید توجه داشته باشید که برخی از انواع مبلمان مانند مبل‌هایی که پارچه آن‌ها از چرم یا پلی‌استر است رنگ‌پذیر نیستند.

از این رو اگر این دو جنس مبل تغییر رنگ دهند برای نو کردن آن‌ها باید پارچه را تعویض نمایید اما سایر مبلمان پارچه‌ای اعم از راحتی، کلاسیک و استیل قابلیت رنگ‌آمیزی را دارند. برای این کار ابتدا رنگی مناسب که با سایر وسایل منزل شما تطبیق دارد انتخاب نمایید رنگ‌های روغنی مناسب‌تر هستند چون مواد شیمیایی کمی دارند و رنگ‌آمیزی آن‌ها ساده‌تر است.

سعی نمایید از اسپری‌های رنگ استفاده نکنید استفاده از این اسپری‌ها باعث زبری پارچه مبلمان می‌شود. پس از انتخاب رنگ مناسب آشغال‌ها و گردوخاک را از سطح مبل پاک نمایید و قسمت‌هایی را که قرار نیست رنگ‌آمیزی شود با پارچه یا روزنامه کاملاً بپوشانید سپس با استفاده از یک قلم‌مو مبل موردنظر را به‌طور مرتب رنگ‌آمیزی نمایید. اگر رنگ اولیه مبل شما تیره است از رنگ بیشتری استفاده نمایید تا طرح قبلی مبل دیده نشود.

سعی نمایید کار رنگ‌آمیزی را با دقت و سرعت خوبی انجام دهید تا سطح رنگ‌شده یکدست شود و مبل دورنگ نشود سپس آن‌ها را در مقابل نور خورشید قرار داده تا کاملاً خشک شود و به‌هیچ‌وجه قبل از خشک شدن کامل به مبل رنگ‌شده دست نزنید.

تعویض پارچه مبلمان

یکی دیگر از روش‌های نو کردن مبلمان تعویض رویه یا پارچه مبل است. این کار به مهارت نیاز دارد و اگر فکر می‌کنید از عهده این کار برنمی‌آیید آن را به تعمیرکار بسپارید اما اگر کلاف مبل شما سالم است و آسیب چندانی ندیده و فقط پارچه آن ساییده شده و تغییر رنگ داده است می‌توانید این کار را در منزل انجام دهید.

برای تعویض پارچه مبل ابتدا محل اصلی چسباندن رویه قبلی را پیدا نمایید و با دقت پارچه را کاملاً از کلاف مبل جدا نمایید. مواظب باشید که پارچه مبل پاره نشود چراکه از این پارچه باید برای اندازه‌گیری پارچه جدید استفاده نمایید.

پس‌ازاینکه پارچه را از کلاف مبل جدا کردید آن را به‌طور دقیق اندازه بگیرید و لایه‌های داخلی آن را نیز در اندازه‌گیری لحاظ نمایید تا پارچه را کم برش ندهید سپس پارچه جدید را به همان اندازه قبلی برش دهید و آن را به‌درستی با استفاده از چسب و منگنه به کلاف مبل بچسبانید. در این مرحله به میزان کشیدگی پارچه دقت داشته باشید اگر کم کشیده شود پارچه مبل شما شل می‌شود و اگر خیلی آن را بکشید هنگام نشستن بر روی آن پارچه پاره می‌شود؛ بنابراین اندازه آن را کاملاً هم‌اندازه پارچه قبلی برش دهید.

تعویض پارچه کوسن مبل

یکی دیگر از روش‌های نو کردن مبلمان این است که پارچه کوسن‌ها را تعویض نمایید و یا اینکه اگر الیاف داخل آن نیز آسیب‌دیده است آن را به‌طورکلی تعویض نمایید. می‌توانید رنگ کوسن جدید را با فرش و پرده ست نمایید.

 

تعویض دسته‌های مبل

اگر دسته‌های مبل شما خراش برداشته است و یا پارچه آن آسیب‌دیده است می‌توانید آن‌ها را رنگ‌آمیزی نمایید و یا می‌توانید دسته‌های جدید خریداری نمایید، وصل کردن دسته‌ها کمی به مهارت نیاز دارد و اگر از عهده این کار برنمی‌آیید آن را به کارگاه‌های تعمیر بسپارید. عوض کردن دسته‌ها تأثیر زیادی در نو کردن مبلمان دارد.

اگر مبلمان شما کهنه‌شده و دچار آسیب شده است و می‌خواهید آن را نو کنید اما خود تخصص چندانی ندارید ما به شما 20 مبل را پیشنهاد می‌کنیم. جهت ثبت سفارش تعمیر خود به آدرس اینستاگرام و یا سایت 20 مبل مراجعه نمایید و سفارش تعمیر خود را به‌صورت اینترنتی ثبت کنید.

برای این کار کافی است عکس مبل تعمیری خود را برای تعمیرکاران این کارگاه بفرستید و پس از مشاوره و تعیین هزینه توسط تعمیرکاران شرکت 20 مبل در صورت رضایت می‌توانید از پیک ارسالی آن‌ها برای بردن مبل به کارگاه استفاده نمایید. 20 مبل در زمینه تعمیر انواع مبلمان دارای سابقه و تجربه بالایی است و تعمیر مبل شمارا در کمترین زمان انجام می‌دهد.

 

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها