نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل

نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل

دیگر بر کسی پوشیده نیست که خدمات تعمیر مبلمان بسیار به صرفه تر و بهتر از تعویض کردن مبل است. شما می توانید با استفاده از این خدمات مبل های قدیمی و به ظاهر کهنه خود را کاملا بازسازی و نو کنید و حتی ظاهر آن را هم تغییر دهید. بدون اینکه نیاز داشته باشید متحمل هزینه گزاف خرید یک دست مبلمان جدید شوید.

گرچه تعمیر مبلمان بسیار به صرفه تر از تعویض آن است، اما خیلی ها می خواهند بدانند که این هزینه به صرفه تر واقعا چقدر است؟

مسلما نمی توان همین حالا قیمت مشخصی ارائه داد، چراکه عوامل مختلفی بر روی قیمت تعمیر مبلمان اثرگذارند و هزینه تعمیر هر مبل با دیگری فرق دارد. حتی در یک دست مبل واحد! بنابراین بهتر است با نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل آشنایی داشته باشید تا بتوانید تصور بهتری از قیمت نهایی خدمات تعمیر مبلمان داشته باشید.

در این مقاله از 20 مبل همراه یکی از بزرگترین کارگاه های تعمیر مبل در تهران باشید تا با نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل آشنا شوید.

قیمت خدمات تعمیر مبل

همانطور که می دانید تعمیرات مبل یک خدمات کارگاهی است که باید توسط یک متخصص انجام بگیرد. دیگر مثل قدیم نیست که بخواهید داخل شهر راه بیفتید و به کارگاه های معدود تعمیر مبل در سطح شهر سر بزنید تا ببیند که کدامیک کار شما را با چه قیمتی انجام می دهد. امروزه تعمیرکاران مبل خودشان پیش شما می آیند. حتی بعضی از تعمیرات مبل هم می توانند در محل انجام شوند نیازی به بردن مبلمان به کارگاه نیست.

امروزه روز، فاصله شما با بهترین کارشناسان تعمیر مبل، مانند متخصصان 20 مبل، تنها چند کلیک ساده است.

به صورت کلی خدمات تعمیر مبلمان شامل موارد زیر می شود:
• تعمیر شکستگی های مبلمان و مشکلات مربوط به کلاف و اسکلت مبل
• رویه کوبی، تعویض یا ترمیم پارچه مبل
• لکه گیری پارچه و قسمت های چوبی مبل
• رنگ کاری مبلمان
• تعویض فوم نشیمن، پشتی و دسته مبل
• تعمیر مبل های راحتی
• تعمیر مبل های سلطنتی و استیل
• تعمیر مبل های چرمی

هزینه تعمیر مبل در منزل

همانطور که اشاره کردیم گاهی از اوقات می توان برخی از آسیب های وارد شده به مبلمان را در محل نیز مرتفع کرد. معمولا آسیب های قابل ترمیم در خانه، آسیب های جزئی و سطحی هستند. به همین خاطر اگر مبلمان شما در محل تعمیر شود کمی ارزانتر است. علاوه بر اینکه متحمل هزینه آورد و برد هم نمی شوید.

کارشناسان 20مبل بعد از بررسی وضعیت مبلمان و خدمات درخواستی شما، در صورت امکان مبل شما را در منزل تعمیر می کنند تا متحمل هزینه کمتری شوید.

رنج قیمت تعمیر مبل

خدمات تعمیر مبلمان می تواند از چند صد هزار تومان تا چند ده میلیون تومان برای شما هزینه داشته باشد. عوامل متعددی وجود دارند که روی نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل اثرگذارند. عواملی که در ادامه به آنها اشاره می کینم:

عوامل موثر بر نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل

مهمترین عواملی که بر قیمت نهایی تعمیر مبل اثر می گذارند عبارتند از:
• نوع خدمات دریافتی

کارشناسان 20مبل ابتدا در محل حاضر می شوند تا وضعیت مبلمان شما را بررسی کنند و ایرادات آن را شناسایی نمایند. سپس به شما اعلام می کنند که مبلمان شما به چه تعمیراتی نیازمند است. مثلا مبل شما ممکن است دچار شکستگی شده باشد، ترک داشته باشد، نیاز به رویه کوبی داشته باشد و غیره. طبیعتا برخی از این تعمیرات لازم و ضروری هستند (مانند تعمیر کلاف مبل) و برخی دیگر واجب نیستند (مثلا لکه گیری). سپس قیمت هرکدام از خدمات تعمیر مورد نیاز مبلمان را با شما در میان می گذارند. خیلی از افراد هستند که با توجه به بودجه خود، ترجیح می دهند تنها تعمیرات اساسی را انجام دهند و ترمیم مشکلات ظاهری را به بعد موکول کنند.

در نتیجه هزینه نهایی تعمیر مبلمان، در وهله اول بسته به خدمات مورد درخواست مشتری تعیین می شود.

• مواد و متریال مصرفی

دومین عامل تأثیرگذار روی قیمت گذاری تعمیر مبل بحث مواد و متریالی است که برای تعمیر آن استفاده می شود. در بیشتر موارد مبلمان شما نیاز به تعویض برخی از قسمت ها مانند فوم یا پارچه دارد. مواد و متریال جایگزنی که شما برای ترمیم مبل آنها را انختاب می کنید شدیدا روی قیمت نهایی تعمیرات اثرگذارند.

مثلا اگر نیاز به تعویض فوم مبل باشد یا چاره ای جز تعویض آن نباشد (برای تعمیر کلاف مبل حتما باید فوم مبل باز شود که در این صورت باید حتما جایگزین شود)، می توانید از فوم های ارزانقیمت تر گرم استفاده کنید، یا از فوم های مرغوب و گرانقیمت تر سرد.

همچنین در بحث رنگ کاری مبل یا رویه کوبی هم انتخاب جنس و کیفیت رنگ و پارچه روی قیمت تأثیر می گذارند.

• حجم مواد مورد استفاده

طبیعی است که هرچقدر متریال های مصرفی برای تعمیر مبل زیادتر باشند، هزینه نهایی تعمیر مبل هم زیادتر خواهد شد. مثلا با فرض خدمات تعویض فوم برای دو دست مبل راحتی 7 و 12 نفره، طبیعتا تعمیر نشیمن یک دست مبل 12 نفره به فوم بیشتری نیاز دارد و به همین نسبت هزینه آن هم بالاتر است.

• نوع مبلمان

همانطور که انواع مختلف مبلمان از نظر هزینه خرید باهم متفاوتند، هزینه تعمیرات آنها نیز باهم فرق دارد. هزینه تعمیر یک پراید هرگز با هزینه تعمیر یک بنز برابر نیست!

قیمت تعمیر مبل های استیل، با مبل های چرمی و راحتی فرق دارد. چراکه خدمات مورد نیاز برای تعمیر آنها نیز با هم متفاوت است. به عنوان مثال خدمات تعمیر چرم مبلمان، هزینه ای است که هرگز مبل های راحتی متحمل آن نمی شوند. یا ترمیم منبت کاری مبل های استیل خدمات ویژه ای است که تنها مختص این مبلمان است و اتفاقا کاری تخصصی و بسیار دشوار هم هست.

علاوه بر اینها حساسیت و کیفیت مبلمان هم تعیین کننده کیفیت تعمیرات است. پس نوع مبلمان شما نقش مهمی در نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل دارد.

قیمت گذاری تعمیر مبل های راحتی

مبل های راحتی امروزه با توجه به سبک زندگی های مدرن تر، رواج بیشتری در خانه ها پیدا کرده اند. لزوم وجود مبل های راحتی به حدی رسیده که حتی خانه هایی که مبل های سلطنتی دارند هم حتما یک دست مبل راحتی در گوشه ای از خانه دارند.

برای ساخت مبل های راحتی از چوب کمتری استفاده می شود و ریزه کاری و ظرافت های ساخت آنان از مبل های استیل یا سلطنتی کمتر است. از طرفی بسیار نرم هستند و فشار مستقیمی روی چوب کلاف آنها نمی آید. به همین خاطر کمتر دچار آسیب دیدگی در بخش کلاف مبل می شوند. اما به همان نسبت، از آنجاییکه افراد بیشتر روی آنها می نشینند یا لم می دهند، بیشتر از مبل های استیل دچار فرورفتگی، لکه و آسیب های سطحی روی پارچه می شوند.

از این رو به صورت کلی هزینه های معمول تعمیر مبل های راحتی، از مبل های استیل و سطنتی ارزان تر است. هرچند بازهم نوع فوم یا پارچه مورد تعویض یا خدمات لازم برای تعمیر مبل راحتی مانند احتمال آسیب دیدگی کلاف یا نیاز به ترمیم یا تعویض فنر در نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل راحتی اثرگذار است.

تعمیر مبل های استیل

مبل های استیل معمولا مبل های لوکس تری هستند که چوب عنصر اصلی ساخت آنهاست. منبت کاری های ظریف و استفاده از چوب های مرغوب از جمله شاخصه های این نوع مبلمان هستند. به خاطر استفاده بیشتر از چوب، طبیعتا احتمال آسیب رسیدن به چوب و کلاف این مبل ها هم بیشتر است. مثلا یکی از مشکلات رایج در این نوع مبلمان آسیب دیدن منبت کاری های مبل است که اصل ظاهر آن را می سازد.

تعمیر مبل های سطلنتی و مخصوصا استیل به مهارت، دقت و زمان بیشتری احتیاج دارد. همچنین متریال های به کار رفته در این نوع مبل ها هم گرانتقیمت ترند. پس طبیعی است که هزینه تعمیر مبل های استیل به نسبت مبل های دیگر گرانتر است.

تعمیرات مبل ارزان

اگر قصد تعمیر مبلمان خود را دارید، ممکن است با شرکت های مختلفی روبرو شوید که هرکدام قیمت های متفاوتی را به شما پیشنهاد می کنند. اول از هرچیز توصیه می کنیم به شرکتی که قبل از بررسی وضعیت مبلمان، به شما قیمت می دهد اعتماد نکنید.

همچنین همیشه به یاد داشته باشید که هیچ ارزانی بی علت نیست. البته این به معنای آن نیست که هرکس قیمت بالاتری را برای تعمیر به شما ارائه داد الزاما کیفیت کار بهتری دارد. بلکه باید دقت داشته باشید که پارامترهای مختلفی مانند اهمال کاری در بخش تعمیرات یا استفاده از مواد اولیه نامرغوب هستند که می توانند باعث ارزانتر تمام شدن هزینه تعمیرات مبل شوند.

از این رو توصیه ما این است که بین گزینه های موجود، کارگاهی را انتخاب کنید که قیمتی متوسط و معقول را به شما پیشنهاد می دهد و کیفیت کارش را تضمین می کند.

کارشناسان تعمیر 20مبل با بیش از 15 سال سابقه در زمینه تعمیر و ساخت انواع مبلمان، می توانند با ضمانت کیفیت مواد مورد استفاده و دقت در کار، با تعرفه های معقول و مناسب کار تعمیر مبلمان شما را انجام دهند.

جمع بندی

امروزه متأسفانه قیمت مبلمان به قدری بالا رفته است که دیگر تهیه کردن یک مبلمان جدید چندان به صرفه نیست. بنابراین اگر در خانه یا محل کار خود مبلمان دارید ولی از وضعیت آنها راضی نیستید، بهتر است به جای عوض کردن آنها به فکر تعمیر کردنشان باشید. با تعمیر مبلمان توسط متخصصان معتمد 20مبل، عملا یک دست مبلمان نو و جدید از همان مبل های قدیمی خود می سازید.

شما می توانید تمام بخش های مبل را ترمیم، تعمیر یا حتی تعویض کنید و از این طریق علاوه بر تضمین عمر مفید مبلمان برای چند سال آینده، عملا ظاهر آنها را نیز نوسازی نمایید و از زیر بار هزینه خرید یک دست مبل جدید بگریزید.
پارامترهای مختلفی همچون نوع مبلمان، متریال های مورد استفاده، خدمات مورد درخواست و غیره روی نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل اثرگذارند. امیدواریم آشنایی با این پارامترها تصور روشن تری از ارزیابی صحیح هزینه تعمیر مبل در اختیار شما قرار داده باشد.

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها