مبلمان چستر چیست؟

مبلمان چستر چیست؟

آشنایی با مبلمان چستر فیلد و انواع مبلمان چستر کلاسیک، فرانسوی، ایتالیایی و ترک و مدل های مختلف مبلمان چستر

آشنایی با تاریخچه مبل چستر فیلد …

مبل چستر

مبلمان چستر فیلد تنها بخشی از اسباب اثاثیه خانه نیست بلکه بخشی از تاریخ است. اگر تاریخ را ورق بزنیم شاهد اسمی به نام لرد فیلیپ هوپ خواهیم بود که به نام مبلمان چستر گره خورده است… بیشتر افراد مبل چستر را حاصل از مبلی می دانند که طرح اولیه آن را لرد فیلیپ برای اولین بار ابداع کرد.

بنا به گفته دیکشنری آکسفورد انگلیش واژه چستر فیلد که امروز در انگلیس و دیگر کشورها استفاده می شود. به سال ۱۸۰۰ می گردد. مبل چستر فیلد نوعی کاناپه چرمی را توصیف می کند.

مبل چستر

سازنده مبل چستر

یکی از سوالاتی که بین برخی از کاربران مطرح است این است که اولین بار چه کسی مبلمان چستر را طراحی و ابداع کرد. تاریخ مبلمان بر این باور است که ماموریت ساخت کاناپه ای به فیلیپ استنهوپ، لورد چهارم چستر فیلد (۱۳۷۷-۱۶۹۴) داده شد. این کاناپه دارای ارتفاع کم، پشتی مبل یک دست، لبه های گرد و با چرم دکمه دار طراحی شده بود.

هدف از ساخت مبلمان چستر

در طول تاریخ معمولا بسیاری از نوآوری ها با حمایت و عنایت قشر قدرتمند جامعه شکل گرفته است. مبلمان چستر هم از آن دسته از ابداعاتی است که ردپای قشر مرفه در آن دیده می شود. هدف از طراحی و ساخت چنین مبلی ایجاد مبلی برای اشرافیان و نجیب زادگان بود. که به راحتی روی آن بنشینند و نگران چروک شدن لباس های خود نباشند. امروزه نیز این مدل مبل بیانگر لوکس بودن منازل است و بیشتر در خانه ها و محیط هایی کاربرد دارد که بخواهیم فضای لاکچری داشته باشد.

ویژگی های مبلمان چستر

تعریف این مبل در دیکشنری آکسفورد به این صورت است : مبلی با دسته و پشتی پهن، دارای ارتفاع کم که به سمت عقب متمایل شده است.

از دیگر ویژگی های قابل ذکر در مبلمان چستر فیلد همان لمسه کوبی آن است. یعنی تمام پشتی ها و دسته ها نیز با دکمه طراحی شده اند.

ژن کلاسیک این مبلمان از جنس چرم بوده است. اما امروزه این سبک مبل را در انواع پارچه های متنوع می توان پیدا کرد.

مبلمان چستر

مورد مصرف مبلمان چستر فیلد

مبل های چستر از دیر باز به عنوان مبلمان سلطنتی و اشرافی استفاده می شده است. اما در حال حاضر و با کاهش قیمت مبلمان چستر این مبلمان در رده مبلمان راحتی هم نیز قرار می گیرد.

استایل در عصر ویکتوریا دارای بیشترین اهمیت بود. و به همین دلیل با توجه به استایل و طراحی خاصی که داشت در دربار از آن استفاده می شد.

اما امروزه مبل چستر دیگر مختص به قشر خاصی از جامعه نیست. بلکه به صورت گسترده و در انواع استایل ها در بازار عرضه می گردد.

می توانید از یک مبلمان چستر به عنوان نقطه کانونی خانه خود استفاده کنید. به همین دلیل بهتر است این مبل را در مرکز اتاق نشیمن قرار داده. و از رنگ های جسورانه ای مانند قرمز، زرشکی، آبی نفتی و … استفاده کنید.

برای ایجاد فضای گرم و هم زمان باشکوه بهتر است از وسیله چوبی دیگری در کنار مبلمان چستر استفاده کنید. مثلا پشت و یا کنار مبل خود می توانید یک کتابخونه چوبی قرار دهید.

مبل چستر

مبل چستر در سبک کلاسیک و مدرن

انواع کلاسیک این مبل دارای لبه های گرد و برگشته با جنس چرم است. اما اگر دکوراسیونی مدرن دارید بهتر است از انواع لبه صاف، ساده و مستطیلی استفاده کنید.

طراحی مدرن سبک چستر فیلد که در 20مبل مشاهده میکنید دارای خطوط صاف و مستقیم است. که علاوه بر مدرن بودن جلوه ای لوکس و تجملی نیز به خانه شما اضافه می کند.

به همین دلیل مبلمان چستر مدرن دارای پشتی و دسته های صاف است.

ظاهر رسمی این مبل شاید این ذهنیت را ایجاد کند که نمی توانید از آن در هر سالنی استفاده کنید. اما این مبل در تمام دکوراسیون های کلاسیک و مدرن به راحتی قابل استفاده است.

و به نوعی با تمامی سبک ها هماهنگ است. جالب است بدانید که حتی انتخاب یک مبلمان چستر فیلد بهترین انتخاب ممکن برای سبک روستیک است.

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها