قیمت تعمیر مبل و هزینه های آن

قیمت تعمیر مبل و هزینه های آن

مبلمان یکی از وسیله‌های جدانشدنی هر خانه‌ای است و تا زمانی که سالم است دکوراسیون منزل شما را زیبا می‌کند اما گاهی به علت عدم نگهداری صحیح و یا استفاده نادرست ممکن است دچار آسیب گردد. گاهی اوقات نیز به علت استفاده مداوم ممکن است مبلمان شما تغییر رنگ بدهد. در صورت به وجود آمدن این مشکلات مبلمان به تعمیر نیاز پیدا می‌کند. در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه تعمیر مبل آشنا نماییم و قیمت تعمیر مبل و هزینه‌های جانبی آن را برآورد کنیم.

قسمت های قابل تعمیر مبل

نحوه تعمیر مبل بستگی به این دارد که کدام قسمت از مبل شما آسیب‌دیده است، مشکل اصلی که در بیشتر مبل‌ها به وجود می‌آید پارگی و تغییر رنگ پارچه و رویه مبل است که برای این کار ابتدا تعمیرکار رویه آسیب‌دیده را از کلاف مبل جدا می‌نماید و اگر فوم یا فنرهای آن نیز دچار آسیب شده باشد آن‌ها را تعویض نموده و سپس رویه جدید را با چسب مخصوص به کلاف مبل می‌چسباند، رویه جدید باید کاملاً هم‌اندازه مبل برش داده شود و به‌صورت شل یا ناهموار به آن چسبیده نشود.

پس از چسباندن رویه قسمت‌های اضافی پارچه برش داده می‌شود و پارچه زیر مبل نیز به وسیله چسب و منگنه چسبیده می‌شود تا قسمت‌های اضافی آن دیده نشود و ظاهر مبل کاملاً شبیه به حالت اولیه خود گردد. گاهی نیز تنها یک قسمت از پارچه مبلمان آسیب‌دیده است و در این صورت نیازی به تعویض پارچه مبل نیست و برای رفع این مشکل تنها کافی است قسمت آسیب‌دیده توسط خیاط دوخته شود.

مشکل دیگری که در برخی از مبلمان به وجود می‌آید این است که پارچه تغییر رنگ می‌دهد و شما نمی‌خواهید پارچه مبل را تعویض نمایید در این صورت می‌توانید با استفاده از رنگ گچ و دیگر رنگ‌های مخصوص پارچه مبلمان، آن را رنگ‌آمیزی نمایید تا مانند روز اول نونوار شود.

یکی دیگر از موارد تعمیر مبل است شکستگی پایه‌های مبل می‌باشد که نحوه تعمیر آن با توجه به میزان شکستگی متفاوت است گاهی تنها با چند میخ ساده پایه شکسته وصل می‌گردد و گاهی باید آن را با بست فلزی تعمیر نمود گاهی اوقات نیز باید با استفاده از پیچ کردن و دریل کاری پایه مبل شکسته را تعمیر نمود، انتخاب هریک از این روش‌ها بستگی به میزان آسیب مبل و نظر تعمیرکار شما دارد.

قیمت تعمیر مبلمان

یکی دیگر از مواردی که در مبل قابل تعمیر است دسته آن است، در صورت شکستگی دسته مبل می‌توان با استفاده از یکی از روش‌های چسب چوب، میخ و یا پیچ کردن به تعمیر مبل پرداخت.

انتخاب هرکدام از این روش‌ها نیز بستگی به نظر تعمیرکار دارد چراکه چوب برخی از مبل‌ها نامرغوب است و نمی‌شود به آن‌ها میخ زد یا آن‌ها را پیچ نمود زیرا ممکن است چوب مبل ترک بردارد و یا کاملاً بشکند بنابراین تعمیرکار با توجه به جنس چوب مبل شما یکی از روش‌ها را برای تعمیر مبل انتخاب می‌کند.

تاج شکسته مبل نیز ممکن است قابل تعمیر باشد و یا در مواردی که آسیب جدی به آن واردشده است قابل تعمیر نباشد تعمیر تاج مبل کاری سخت و تخصصی است و حتماً باید توسط افراد متخصص انجام گیرد.

مواردی نیز وجود دارد که مبل شما آسیب چندانی ندیده است و تنها رنگ چوب آن رفته است و یا دچار خراش شده است که در این صورت نیاز به تعمیر مبل نیست و می‌توان به‌راحتی و توسط رنگ‌های مخصوص مانند پارافین و یا صیقل دادن چوب مشکل را برطرف نمود.

یکی دیگر از موارد تعمیر مبل، تعمیر تشک و نشیمنگاه مبلمان است.اگر تشک مبل شما به علت استفاده زیاد دچار نشست شده است باید آن را تعمیر نمود و بسته به اینکه در تشک چه موادی به‌ کار رفته است باید فوم، اسفنج، فنر و یا موارد دیگر آن را تعویض و تعمیر کرد. به‌طور کلی تعویض رویه و اسفنج یا فوم مبل را رویه‌کوبی میگویند و این کار توسط رویه‌کوب باید انجام گیرد.

قیمت تعمیر مبل

قبل از هر چیز لازم به ذکر است که تعمیر مبل برای هرنوع مبلی توصیه نمیشود و درصورتی‌که چوب، کلاف و پارچه مبل همگی دچار آسیب شده‌اند بهتر است به‌جای تعمیر آن‌ها را تعویض نمود چراکه تعمیر تمامی این موارد هزینه زیادی در بر خواهد داشت؛ اما درصورتی‌که یکی از مشکلات فوق برای مبل شما به وجود آمده است و چوب یا کلاف مبل شما سالم است می‌توانید به‌راحتی آن را تعمیر نمایید و در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید.

قیمت تعمیر مبل یکسان نیست و بستگی به عوامل مختلفی از جمله مدل مبل دارد. مثلاً قیمت تعمیر مبلهای استیل به علت مواد به‌ کار رفته در آن‌ها و ظرافت طرح بیشتر از سایر مبلمان است و در مقابل قیمت تعمیر مبل راحتی به علت سادگی طرح کمتر از مبل استیل و نیمه استیل است.اما با این‌حال قیمت تعمیر مبل خاصی مانند استیل نیز یکسان نیست چراکه این نوع مبل نیز دارای مدل‌ها و طرح‌های زیادی بوده و عوامل مختلف دیگری نیز در قیمت تعمیر مبل مؤثرند.

برخی از این عوامل عبارت‌اند از: نوع پارچه به‌ کار رفته شده در رویه‌کوبی، مقدار پارچه به‌کار رفته شده در تعویض، نوع فوم یا اسفنج به‌ کار رفته شده در مبل، میزان خرابی کلاف مبل، طرح و ظرافت مبل، زمان تعمیر مبل و مقدار دستمزدی که تعمیرکار اخذ می‌نماید؛ بنابراین نمی‌توان هیچ قیمت ثابتی برای تعمیر مبل در نظر گرفت و بهترین روش برآورد قیمت تعمیر مبل این است که عکس مبل تعمیری خود را برای تعمیرکاران بفرستید و از آن‌ها بخواهید هزینه‌ها را برای شما شفاف‌سازی کرده تا در صورت به‌صرفه بودن کار تعمیر را به آن‌ها بسپارید.

اگر قصد دارید مبل خود را تعمیر نمایید و دنبال تعمیرکار ماهر و منصف می‌گردید به شما پیشنهاد می‌کنیم به سایت 20 مبل مراجعه نمایید، 20 مبل دارای تعمیرکاران متخصص و باتجربه است و در تعمیر تمامی قسمت‌های مبل  از مهارت ویژه‌ای برخوردار است.

علاوه بر این قیمت تعمیر مبل را قبل از تعمیر کردن به‌صورت کامل برای شما برآورد می‌نماید و در مورد جنس مواد به‌ کار رفته در مبل نیز با شما مشورت می‌کند تا در صورت رضایت تعمیر مبل شمارا بپذیرد برای سفارش تعمیر مبل تنها کافی است به سایت 20 مبل مراجعه نمایید و پس از ارسال عکس قسمت‌های تعمیری مبل آن را درب منزل به پیک 20 مبل تحویل دهید تا باقیمتی منصفانه و در اسرع وقت آن را برای شما تعمیر نمایند.

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها