انواع فنر مبل

انواع فنر مبل

 فنر مبل و انواع فنر های استفاده شده در صنعت مبلمان

تعریف فنر مبل

فنر مبل وسیله ای است که دارای خواص ارتجاعی بوده و قدرت برگشت پذیری دارد. خواص فنرها و فنر مبل به گونه ای است که مقدار انرژی که به یک جسم وارد می شود را در خود ذخیره کرده و پس از برداشتن به حالت اولیه خود باز می گردد. فنرها به دو صورت کششی و فشاری در صنعت تولید می شود که در مبلمان هر دو این فنرها مورد استفاده قرار می گیرد.

فنر مبل
فنر مبل و مبلمان، 20مبل

فنر مبل

فنرهای فشاری استفاده شده در مبل دو نوع است
نوع اول: لول
نوع دوم: سینوسی
فنر لول
فنر مبل که در مبلمان های استیل و تشک ها مورد استفاده قرار می گیرد، لول می باشد . جنس این فنرها از فولاد و گالوانیزه و در مدل های y4 .y5 .y6 در زیر فوم ها و اسفنج ها مبلمان استیل به کار می رود.

فنر مبل
فنر مبل، 20مبل

فنرهای سینوسی مبلمان

نام دیگر آن ها فنر های زیگزال است که در مبلمان راحتی مورد مصرف قرار می گیرد .جنس این فنرهای از فولاد 72bاست که جلو و عقب مبل راحتی را به هم متصل کرده و نیز باعث افزایش مقاومت کار شده و در زیر فوم های مبل راحتی قرار می گیرد.

نحوه قرارگیری فنر سینوسی مبل

این فنرهای مبل به صورت موازی در کنار هم در کف مبلمان قرار می گیرد.نحوه اتصال آن به کمک گیره و میخ می باشد که با استفاده از آن ها فنر مبل به کلاف آن متصل شده و استحکام بالایی را بوجود می آورد.معایب اصلی این فنرها خارج شدن از گیره خود است که به دلیل استفاده طولاتی و با وزن زیاد به وجود می آید که برای حل این مشکل فنر با نخ های ابریشمی به بدنه متصل می گردد که از مکان خود خارج نشود.

فنرهای کششی مبل

نوع جدید از فنرهای صنعت مبلمان است که خواص کششی داشته و به نام ابریشمی نیز معروف می باشد.این فنرها از جنس های پلاستیک پلی استر و کتان بوده که مقاومت بالایی در برابر نیروهای وارد بر مقطع نشیمن ایجاد خواهند کرد که بیشتر در مبلمان راحتی و استیل استفاده شده و شکل قرار گیری آن ها به صورت شطرنجی می باشد.

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها