رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل: مبلمان یکی از اجزای اصلی هر دکوراسیونی است و تا زمانی که سالم و نو باشند محیط شما جلوه‌ای زیبا خواهد داشت اما معمولاً مبلمان پس از مدتی استفاده مستهلک‌ شده و دچار تغییر رنگ می‌شوند. برای سالم ماندن مبلمان و عدم ‌تغییر رنگ آن مراقبت‌های ویژه‌ای می‌توان انجام داد. اما گاهی حتی اگر مبل به درستی نگهداری شود پس از گذشت چند سال دچار تغییر رنگ خواهد شد.

بسیاری از افراد هنگام برخورد با این مشکل مبلمان را تعویض می‌نمایند که هزینه زیادی نیز باید بپردازند اما روش دیگر برای نو کردن مبلمان وجود دارد و آن تعویض پارچه مبل یا رویه‌کوبی مبل می‌باشد که کاری کاملاً حرفه‌ای است و در رویه‌کوبی علاوه بر تعویض پارچه خدمات دیگری نیز ارائه داده می‌شود و ظاهر مبل کاملاً نو می‌شود. در این مطلب قصد داریم شمارا با رویه کوبی مبل آشنا نماییم.

عوامل مؤثر در تغییر رنگ پارچه مبل

اگر مبل شما تغییر رنگ دهد ظاهر آن کهنه و نامرتب به نظر می‌رسد اما عواملی وجود دارد که در تغییر پارچه مبل دخیل هستند. برخی از این عوامل عبارت‌اند از: شستشوی پارچه مبل با مواد شوینده شیمیایی، شستشوی پارچه مبل و کوسن‌ها با ماشین لباسشویی، قرار دادن مبلمان در برابر تابش مستقیم نور خورشید، قرار دادن مبلمان مجاور وسایل گرمایشی مانند بخاری، شوفاژ و یا رادیاتور، نشستن گردوخاک مداوم بر روی مبلمان.

برای جلوگیری از تغییر رنگ مبلمان از آن‌ها به‌درستی نگهداری کنید و حتماً در نگهداری از آن‌ها نکات بالا را رعایت نمایید تا طول عمر مبل شما افزایش یابد و نیاز به رویه کوبی مبل نداشته باشید. همچنین اگر جنس پارچه مبلمان شما از چرم است می‌توانید از اسپری‌ها و براق‌کننده‌ها مخصوص استفاده نمایید تا جلا و رنگ مبلمان شما حفظ شود البته استفاده مداوم از این نوع اسپری‌ها نیز ممکن است باعث تغییر رنگ مبل و آسیب به آن شود 6 ماه یک‌بار و یا سالی یک‌بار استفاده از این جلا دهنده‌ها کافی است.

رویه کوبی مبل و مبلمان

اگر پارچه مبلمان شما تغییر رنگ داده است و قصد تعویض آن را دارید و یا اینکه قصد تغییر دکوراسیون دارید و می‌خواهید پارچه مبل و کوسن‌های آن را با سایر وسایل خود تطبیق دهید می‌توانید از روش رویه کوبی مبل استفاده نمایید درواقع رویه‌کوبی مبل یکی از روش‌های جایگزین تعویض مبلمان هنگام تغییر دادن رنگ آن‌هاست. رویه کوبی مبل کاری کاملاً تخصصی است و به کسی که این کار را انجام می‌دهد رویه‌کوب میگویند؛ بنابراین نمی‌توان رویه کوبی مبل را در منزل انجام داد چراکه اگر این کار توسط فردی ماهر انجام نگیرد ممکن است پارچه کاملاً اندازه مبل برش داده نشود و پس از مدتی پارچه مبل شل شود و یا درزهای آن باز شود.

درنتیجه بهتر است برای رویه‌کوبی مبلمان کارگاه تعمیر مبل مطمئن و باتجربه‌ای انتخاب نمایید کارگاه‌هایی وجود دارند که رویه‌کوبی مبل را با هزینه کمی انجام می‌دهند اما از تخصص کافی برخوردار نیستند و گاهی برای سهولت کار خود پارچه جدید را بر روی پارچه قدیمی می‌چسبانند و افراد هنگام نشستن دچار مشکل خواهند شد و پارچه جدید پس از مدت کمی استفاده دچار آسیب و سایش خواهد شد.

رویه‌کوبی مبل در دو سطح انجام می‌شود یکی زمان تولید و ساخت مبلمان و یکی زمان تغییر رنگ دادن پارچه مبلمان و به عبارتی زمان تعمیر مبلمان انجام می‌شود. اغلب افراد تصور می‌کنند که رویه کوبی مبل تنها تعویض پارچه مبل می‌باشد اما درواقع رویه‌کوبی نوعی صنعت وابسته به مبلمان می‌باشد و خدمات زیادی در آن ارائه می‌شود به عبارتی به کلیه خدماتی که بر روی کلاف خام مبل انجام می‌شود تا مبل تبدیل به وسیله‌ای قابل‌استفاده شود رویه کوبی مبل میگویند.

رویه‌کوبی مبل که زمان تعمیر مبل انجام می‌شود به این صورت است که ابتدا پارچه قدیمی از مبل جدا می‌شود و کلاف آن کاملاً بازرسی می‌شود و اگر قسمتی از چوب مبل دچار شکاف و یا شکستگی شده باشد داخل شکاف به وجود آمده بتونه می‌ریزند تا چوب مبل کاملاً مستحکم شود سپس فوم و اسفنج آن را مورد بررسی قرار می‌دهند که اگر آسیب‌دیده باشد آن را تعویض و یا تقویت می‌کنند برای این کار می‌توانید نوع فوم و اسفنج را خودتان انتخاب کنید، فوم سرد از استحکام بالایی برخوردار است و معمولاً نشست نمی‌کند نوعی دیگر از فوم وجود دارد که به آن فوم گرم میگویند که جنس خوبی دارد اما به‌اندازه فوم سرد مقاوم نیست؛

بنابراین می‌توانید یکی از این دو را با توجه به میزان بودجه خود انتخاب نمایید همچنین اگر می‌خواهید در هزینه شما هنگام رویه‌کوبی مبل صرفه‌جویی شود می‌توانید از رویه‌کوب بخواهید که فوم و اسفنج شما کاملاً تعویض نشود بلکه برای برطرف شدن نشست فوم جدید به فوم قبلی اضافه شود و به عبارتی بخواهید آن را تقویت نماید این کار تنها زمانی امکان‌پذیر است که فوم و اسفنج قبلی شما کاملاً از بین نرفته باشد و قسمت‌هایی از آن قابل‌استفاده باشد پس‌ازاین مرحله پارچه جدید کاملاً اندازه مبل برش داده می‌شود و به‌وسیله چسب، منگنه و سایر وسایل کاملاً به کلاف مبل چسبانده می‌شود.

رویه کوبی مبلمان

شما می‌توانید برای رویه‌کوبی مبل پارچه جدید را خودتان انتخاب نمایید و یا از تعمیرکار بخواهید پارچه موردنیاز را خودش انتخاب کند برخی از پارچه‌ها از قیمت بالایی برخوردار هستند و ظریف می‌باشند که مناسب مبلمان استیل می‌باشد و پارچه‌های مستحکم برای مبلمان راحتی که دائماً استفاده می‌شود مناسب است برای انتخاب پارچه با تعمیرکار مشورت نمایید تا پارچه‌ای مناسب تهیه نمایید.

هزینه رویه‌کوبی مبل به عوامل مختلفی بستگی دارد برخی از این عوامل عبارت‌اند از جنس پارچه مبل، میزان پارچه به‌کاررفته در مبل، میزان آسیب مبل، مدل مبل، هزینه تعمیرکار و … بنابراین این روش تعمیر هزینه ثابتی ندارد و برای اطلاع یافتن از قیمت تعمیر از تعمیرکاران بخواهید هزینه‌ها را به‌طور کامل برای شما شفاف‌سازی نماید.

اگر مبلمان شما دچار آسیب و تغییر رنگ‌شده است و نیاز به تعمیر دارد و به دنبال کارگاهی هستید که هزینه تعمیر مناسبی دریافت کند ما به شما 20 مبل را پیشنهاد می‌کنیم.

جهت ثبت سفارش رویه‌کوبی مبل خود به آدرس اینستاگرام و یا سایت 20مبل مراجعه نمایید و سفارش تعمیر خود را به‌صورت اینترنتی ثبت کنید برای این کار تنها کافی است عکس مبلمان تعمیری خود را برای تعمیرکاران این کارگاه بفرستید و پس از مشاوره و تعیین هزینه توسط تعمیرکاران شرکت 20 مبل در صورت رضایت می‌توانید از پیک ارسالی آن‌ها برای بردن مبل به کارگاه استفاده نمایید سایت 20 مبل در زمینهٔ تعمیر مبل و انواع مبلمان دارای سابقه و تجربه بالایی است و رویه کوبی مبل شمارا در کمترین زمان انجام می‌دهد. تمامی نیروهای این کارگاه آموزش‌دیده و باتجربه هستند و کار تعمیر را با بهترین متدهای روز دنیا انجام می‌دهند.

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها