رنگ کاری مبل

رنگ کاری مبل

همیشه گفته ایم که تعمیر کردن مبل از تعویض کردن آن بهتر و به صرفه تر است. چراکه اگر مبلمان خوبی داشته باشید، با تعمیر آن می توانید با صرف هزینه کمتر، برای مدت بیشتری از آن استفاده کنید تا اینکه یک دست مبلمان نو بخرید و مجبور شوید دوباره بعد از مدتی به فکر تعمیر یا تعویض مجدد مبلمان خود بیفتید.

اما گاهی از اوقات برای نوسازی ظاهر مبلمان حتی به تعمیر هم نیازی ندارید! واقعیت این است که در خیلی از موارد مبلمان ها دچار ایراد های اساسی نشده اند که به تعمیر اساسی نیاز داشته باشند، بلکه ظاهر آنها خدشه پذیرفته که باعث می شود با فرآیندهای ساده تری مانند رنگ کاری مبل، مانند روز اول نو شوند.

رنگ کاری مبل یک فرآیند مقرون به صرفه است که به کمک آن می توانید ظاهر مبلمان خود را نو کرده یا تعغییر دهید. مبل ها معمولا پس از چند سال استفاده مستهلک شده و به اصطلاح رنگ و رویشان می رود. در چنین شرایطی شما می توانید با رنگ کردن مجدد چوب مبل یا حتی رویه مبل، آن را نوسازی کنید.

رنگ کاری مبل یک کار تخصصی است که با روش ها و ابزارهای مختلفی صورت می پذیرد. رنگ کاری مبل ارزان ترین راهی است که برای نونوار کردن ظاهر مبلمانتان در دسترس شما قرار دارد.

از طرف دیگر گمان نکنید که اثر رنگ کاری مبل روی آن باقی می ماند. اتفاقا اگر این کار توسط متخصصان تعمیر مبلمان مانند کارشانسان حرفه ای 20مبل انجام شود، نه تنها هیچ اثری از اینکه مبل خود را رنگ کرده اید روی آن باقی نمی ماند، بلکه به نظر می رسد که یک دست مبلمان نو خریداری کرده اید.

در این مقاله از 20مبل بیشتر در مورد خدمات رنگ کاری مبل با شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

علت تغییر رنگ مبل چیست؟

تمام مبل ها از جنس چوب ساخته شده اند. مبل ها در اثر شرایط محیطی و به دلایل مختلف پس از چند سال استفاده مستهلک شده و ممکن است در شرایط مختلف دچار رنگ پریدگی شوند. رنگ پریدگی مبل ها ممکن است هم در بخش های مختلف مبل اتفاق بیفتد، و هم دلایل مختلفی داشته باشد.

یکی از اصلی ترین علل رنگ پریدگی مبل ها قرار داشتن آنها در معرض نور خورشید است. اگر خانه یا محل کاری که مبل در آن قرار دارد خیلی آفتاب گیر باشد و مبل هم در طول روز زیاد در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار داشته باشد، احتمالا خیلی زود دچار رنگ پریدگی در بخش رویه یا چوب مبل می شود. یادتان باشد که بافت چوب مبل، یک بافت مرده است و تابش مستقیم نور پر حرارت خورشید آن را دچار پوسیدگی و رنگ و رو رفتگی می کند. برای جلوگیری از این امر بهتر است همیشه نور خورشید از فیلتر پرده ها به مبلمان بتابد تا آسیب مستقیمی به آن وارد نکند.

در کنار تابش مستقیم نور خورشید، گرد و غبار هم یکی از علل اصلی رنگ پریدگی مبلمان است. هرچقدر هم که خانه خود را تمیز و پاکیزه نگه دارید، باز هم گرد و غبار همیشه در فضا هست. و این مسئله در محیط های کاری بسیار بیشتر است. گرد و خاک با نفوذ به بافت پارچه یا چوب مبل، آنها را دچار پوسیدگی کرده و باعث رنگ پریدگی آنها می شود. در چنین شرایطی باید همواره با یک دستمال مناسب و کمی مرطوب، مرتبا گرد و خاک را از روی مبل های بردارید. البته استفاده از کاور مبل هم می تواند راهکار خوبی برای محافظت از مبل ها در برابر گرد و غبار باشد.

قرار داشتن مداوم مبل در معرض گرما و حرارت هم عامل دیگری است که می تواند باعث رنگپریدگی مبل ها شود. خیلی ها هستند که مبلمان های خود را در مجاورت وسایل گرمایشی مانند بخاری، شوفاژ یا شومینه قرار می دهند، اما بهتر است بدانید که این کار می تواند موجب تسریع روند رنگپریدگی مبلمان در کنار سایر عوامل محیطی شود. حرارت دشمنی است که آرام آرام تأثیر خودش را روی کیفیت بافت بخش های مبل می گذارد. پس بهتر است مبلمان خود را از مجاورت وسایل گرمایشی کمی دور کنید.

همچنین خیلی از افراد هم هستند که ناخواسته خودشان باعث رنگپریده شدن مبلمانشان می شوند. چراکه با استفاده از مواد شیمیایی تمیز کننده نامناسب، بیش از حد مبل ها را تمیز می کنند. این مواد شیمیایی به داخل بافت پارچه و چوب مبل نفوذ کرده و رنگ آن را می برد. در این شرایط بهتر است برای نظافت مبلمان خود از بخارشوی ها، محلول های آب و صابون یا آب و سرکه استفاده کنید که کمتر به بافت مبل آسیب می زنند.

همچنین خط افتادن مبل با وسایل نوک تیز هم یکی از عواملی است که به یکپارچگی رنگ مبل آسیب می زند. واقعیت این است که بیشتر متقاضیان رنگ کاری مبل به خاطر خط و خش هایی که روی مبلشان افتاده تصمیم به رنگ کردن آن می گیرند.

رنگ کاری پارچه مبل

شاید تعجب کنید، اما می توان پارچه های رومبلی را هم رنگ کرد. گرچه این کار ممکن است، اما توصیه کارشناسان 20 مبل همیشه این است که به جای صرف هزینه بیهوده برای رنگ کاری پارچه مبل، پارچه رو مبلی را عوض کنید. تعویض پارچه رومبلی به نسبت، هزینه زیادی ندارد. با استفاده از پارچه های نو، هم ظاهر مبل نوسازی می شود، هم می توانید رنگ و طرح آنها را تغییر دهید و اینکه عمر و دوام آنها بالاتر می رود.

رنگ کاری چوب مبل

بیشتر خدمات رنگ کاری مبل، مربوط به رنگ کردن چوب مبل می شود. مخصوصا در مبل هایی که چوب نقش مهمی در شکل دادن به ظاهر مبل ایفاد می کند، مانند مبل های سلطنتی و کلاسیک. در بسیاری از موارد رنگ و روی چوب مبل به خاطر خط و خش یا مجاورت با حرارت و تابش آفتاب حالت براق و زیبای اولیه را از دست می دهد. اما گاهی اوقات با یک رنگ کاری ساده می توانید چنان تغییری در ظاهر چوب مبلمان خود ایجاد کنید که انگار همین دیروز آن را خریداری کرده اید.

البته باید دقت داشته باشید که هر نوع چوب مبلی را نمی توان رنگ کاری کرد. چراکه اول باید مطمئن شد که چوب مبل خاصیت جذب آب را دارد. معمولا رنگ کاری مبل های ضد آب امکان پذیر نیست و برای ترمیم بافت و رنگ آنها باید کارهای دیگری صورت بگیرد.

بهترین زمان برای رنگ کردن مبل

اصولا مردم به دو دلیل تصمیم به رنگ کاری مبل خود می گیرند. اول اینکه مبلشان دچار رنگپریدگی شده و دیگر آن ظاهر جذاب اولیه را ندارد، و دوم زمانی که می خواهند تغییری در ان ایجاد کنند. اصولا رنگ کردن مبل جزو خدمات تعمیرات مبل به شمار می رود، اما خیلی از موقع ها هست که مبل شما هیچ نیازی به تعمیر ندارد، بلکه فقط می خواهید برای همخوانی بیشتر آن با رنگ دکوراسیون داخلی، رنگش را تغییر دهید. یا اینکه رنگ مبلمان دل شما را زده و قصد دارید برای تنوع هم که شده رنگ آن را تغییر دهید. در چنین شرایطی می توانید به جای عوض کردن مبلمان یا حتی تعمیر مبل راحتی یا مبل های دیگر ، صرفا از خدمات مقرون به صرفه تر رنگ کاری مبل استفاده کنید.

هزینه رنگ کاری مبل

عوامل مختلفی روی تعیین هزینه نهایی رنگ کاری مبل اثرگذار هستند. عواملی که کارشناس 20مبل بعد از بررسی آنها، می تواند قیمت مشخص تری از هزینه نهایی رنگ کاری را به شما اعلام کند. عوامل اثرگذار روی هزینه رنگ کاری مبل عبارتند از:

  • تعداد مبل هایی که قصد رنگ کردنشان را دارید
  • ابعاد و سطح مبل ها
  • نقش و نگار و منبت کاری روی چوب مبل
  • نوع آسیب و علت اصلی رنگپریدگی مبلمان
  • میزان لکه گیری ها مورد نیاز
  • تعمیرات احتمالی
  • نوع رنگ موردنظر مشتری
  • نوع و اندازه پارچه رومبلی
  • هزینه حمل و نقل

دقت داشته باشید که به صورت کلی هزینه رنگ کاری مبل چندان زیاد نیست. اما با صرفه جویی های بیهوده مانند انتخاب رنگ ها نامرغوب و ارزان، کار رنگ کاری را خراب نکنید. انتخاب ارزانترین گزینه های موجود ممکن است در لحظه هزینه های شما را کمتر کند، اما در آینده دوبرابر آن را به شما تحمیل خواهد کرد. همچنین هزینه نکردن برای تعمیر ممکن است شما را ناامید کند و کاری کند تا دفعه بعدی تصمیم به تعویض مبلمان بگیرید.

خدمات رنگ کاری مبل

یک شرکت تخصصی تعمیرات مبلمان مانند 20مبل کارهای متنوعی در زمینه رنگ کردن مبلمان شما انجام می دهد. از جمله خدمات رنگ کاری مبل می توان به رنگ کردن چوب و پارچه مبل، گرفتن لکه های چوب یا پارچه مبل، ترمیم منبت کاری و طلاکاری مبل، رنگ کردن جلومبلی، پولیش چوب مبلمان و رنگ آمیزی های جزئی در فضای منزل اشاره کرد.

جمع بندی

رنگ کاری مبلمان یکی از خدمات زیرمجموعه تعمیر مبلمان است که جزو خدمات به صرفه به شمار می رود. اگر مبلمان شما ایراد اساسی ندارد و فقط در قسمت چوب یا حتی پارچه رو مبلی دچار رنگ پریدگی شده، می توانید با استفاده از خدمات رنگ کاری مبل آن را مانند روز اول نونوار کنید.

20 مبل با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه تعیرات انواع مبلمان، رنگ کاری مبل را با بهترین کیفیت و منطقی ترین قیمت برای شما انجام می دهد.

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها