تعمیر نشیمن مبل

تعمیر نشیمن مبل

هممون اتفاق نظر داریم که مهمترین و اولین ویژگی بارز یه مبل خوب، تو چشم همه راحتی نشمینشه. درسته که کلاف و اسکلت مبل خیلی تو کیفیت تأثیر داره، اما این نشیمن مبله که به چشم میاد. به عنوان مثال اگر ماشین شما بهترین موتورو مقاوم ترین بدنه رو هم داشته باشه، باز هم وقتی یک نفر داخلش میشینه اول می پرسه که سواریش چطوریه؟

در مورد مبل ها هم همینه. اصولا بیشترین تعمیرات مبلمان یا تعویض اونها به خاطر فرو رفتگی یا کهنه شدن نشیمن مبله. مبل ها باید پیش و بیش از هرچیز دیگه ای راحت باشن، فرقی هم نمیکنه که مدلشون چیه. آدم ها مدام روی مبل مینشینن و بلند میشن و این موضوع باعث میشه تا نشیمن بعد از یه مدت طبیعتا حالت ارتجاعی خودش را از دست بده. از این رو فرو رفتگی نشیمن، یکی از رایجترین مشکلاتیه که هر مبلی بعد از چند سال با اون دست و پنجه نرم می کنه. مشکلات مربوط به بخش نشیمن، دقیقا راحتی رو (که اصلی ترین شاخصه یه مبل خوبه) مختل می کنه.
اگر شکستگی کلاف رو فاکتور بگیریم، معمولا هیچکدوم از ما تا زمانی که نشیمن مبلمون دچار مشکل نشده باشه یا فرو نرفته باشه، خیلی به فکر تعمیر یا تعویض مبل نمی افتیم.

تو این مقاله از 20مبل قصد داریم بیشتر در مورد تعمیر نشیمن مبل با شما صحبت کنیم. اگر قسمت نشیمن مبل شما آسیب دیده، لازم نیست کل مبلمان رو عوض کنید، بلکه میتونید با تعمیر مناسب، راحتی رو به مبل خودتون برگردونید.

مراحل تعمیر نشیمن مبل

وقتی نشیمن مبل شما دچار فرورفتگی شده باشه یا حالت ارتجاعی خودش رو از دست داده باشه، دیگه وقتش رسیده که به فکر تعمیرش باشید. می گیم تعمیر، چون امروزه خریدن یک دست مبلمان خوب و باکیفیت ممکنه مثل قدیما دیگه به صرفه و منطقی نباشه. نه اینکه دیگه نتونید مبل بخرید، اما واقعیت اینه که مبل های باکیفیت و با ارزش، گرون شدن. پس تعمیرکردن می تونه گزینه بهتری برای شما باشه.

مراحل تعمیر مبل نشیمن اول با بررسی کارشناس آغاز می شه. مثلا وقتی برای تعمیر مبلتون با 20مبل تماس می گیرید، کارشناس ما اول میاد و مبل شما رو بررسی می کنه تا ببینه که چقدر آسیب دیده. ممکنه مشکل مبل فقط به نشیمن محدود نشه و کلافش هم آسیب دیده باشه! پس این ارزیابی اولیه هم برای تعمیرکار لازمه، هم برای شما که مایلید یه بررسی اولیه از قیمت حدودی کار داشته باشید.

اگر مشکل فقط به نشیمن مبل محدود باشه، فرآیند تعمیر اون آغاز میشه. برای تعمین نشیمن مبل، اول باید رویه مبل رو باز کرد. بعد نوبت فوم یا اسفنچ می رسه که باید تعویض بشه.

تو خیلی از مبل ها مراحل تعمیر به همین دو مرحله تقسیم می شن اما بعضی از مبل ها مثل مبل های کلاسیک هستن که داخل نشمینشون فنر استفاده شده. با این اوصاف بعد از برداشتن فوم اگر تعمیرکار ببینه که فنر هم دچار مشکل شده، اون رو هم تعمیر یا تعویض می کنه.

بعد از اتمام این مراحل، یعنی وقتی که فنر و فوم جدید سرجای خودشون قرار گرفتن، وقت رویه کوبی و دوختن پارچه ست. خیلی از مواقع اگر پارچه مبلتون هم آسیب دیده باشه، در صورت خواست شما، پارچه رویه مبل هم عوض میشه تا مبلتون یه ظاهر نو و جدید پیدا کنه.

گرچه به نظر ساده میاد، اما واقعیت اینه که هر کدوم از این مراحل به تخصص، ظرافت، دقت، مهارت و تجربه نیاز دارن. پس خیلی مهمه که برای تعمیر نشیمن مبل به چه کسی مراجعه می کنید.

انواع فوم مبل

تعویض فوم مبل شاید مهمترین بخش از تعمیر نشیمن مبل باشه. استفاده از یک فوم یا اسفنج خوب و باکیفیت اهمیت حیاتی داره. چون اگر از فوم غیر مرغوب برای تعمیر مبل شما استفاده بشه، بعد از مدت کوتاهی دوباره مجبور میشید

مبل رو به دست تعمیرکار بسپارید. به صورت کلی فوم های مبل به دو دسته تقسیم میشن:
• فوم های سرد
• فوم معمولی

فوم سرد معمولا بهترین و باکیفیت فوم برای تعمیر نشیمن مبلمان به شمار میره. این فوم ها حالت ارتجاعی خیلی خوبی دارن، و دوام و ماندگاریشون هم تا سال ها تضمینه. اما طبیعتا از قیمت گرون تری هم برخوردارن.
در حالیکه فوم ها معمولی گرچه قیمت ارزون تری دارن، اما کیفیت، حالت ارتجاعی و دوام خوبی ندارن و نهایتا بعد یک از یا نهایتا دو سال کم کم دوباره دچار فرورفتگی می شن.

تعمیرکار نشیمن مبل

چندتا معیار هست که باید در زمان انتخاب تعمیرکار مبل اونها رو رعایت کنید. اول اینکه سابقه اون تعمیرکار رو بررسی کنید و نمونه کارهاش رو ببینید. امروزه با گسترش فضای آنلاین دیگه لازم نیست حتما به نزدیک ترین تعمیرکار مبل تو محله خودتون مراجعه کنید. بلکه گزینه های خیلی بیشتری پیش روی شما وجود داره.

شما می تونید نمونه کار های تعمیر 20مبل رو از اینجا مشاهده کنید. 20مبل کارش رو با تضمین کیفیت انجام می ده و بیشتر از 15 سال سابقه کار داره.

نکته دوم بحث اعتماد به تعمیرکاره. سعی کنید تعمیرکاری رو انتخاب کنید که فقط قیمت و گرفتن کار از شما براش مهم نباشه، بلکه به کیفیت کار خودش هم اهمیت بده. یادتون باشه که چیزای ارزون خیلی گرونن! خیلی مهمه که تعمیرکار با شما صادق باشه و از بهترین مواد و متریال برای تعمیر مبلمان شما استفاده کنه. بهترین تعمیرکارهای مبل معمولا روی کار خودشون ضمانت می دن.

و نکته مهم بعدی بحث هزینه ست. تعمیرکاری که انتخاب می کنید باید بتونه تناسب بین قیمت و کیفیت رو رعایت کنه. خیلی ها هستن که گرچه قیمت بالایی از شما می خوان، اما این قیمت متضمن کیفیت کارشون نیست. یادتون باشه که قیمت بالا، با قیمت نامعقول تفاوت داره. پس هرکس الزاما بالاترین (یا حتی پایین ترین) قیمت رو به شما پیشنهاد کرد، الزاما بهترین گزینه نیست.

هزینه تعمیر مبل نشیمن

هزینه تعمیر کردن مبل نشیمن به موارد مختلفی بستگی داره. اول از همه، تا زمانیکه کارشناس وضعیت مبل شما رو بررسی نکنه و عمق آسیب ها رو نسنجه، واقعا نمیشه هزینه تعمیر نشیمن مبل رو تعیین کرد.
اما به صورت کلی میزان آسیبی که مبلمان دیده، حجم کاری که می بره، موادی که برای تعمیر اون مورد استفاده قرار می گیره، خدمات دیگه مورد نیاز مثل تعمیر کلاف یا تعویض پارچه رویه و غیره هم روی قیمت نهایی کار تأثیر گذار هستن.

جمع بندی

نشیمن مبل اگر نگیم اصلی ترین، حداقل یکی از اصلی ترین بخش های هر مبله. اصولا راحتی معیار اصلی برای تعیین کیفیت مبل به حساب میاد. و اتفاقا نشیمن مبل هم بیشتر از بقیه بخش هاش در معرض آسیب قرار داره. شما می تونید به جای عوض کردن مبلتون، با تعمیر نشیمن اون، راحتی و حجم اولیه ش رو بهش برگردونید تا عملا یک دست مبل نو داشته باشید.

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها