تعمیر مبل راحتی، تعمیر تخصصی مبل

تعمیر مبل راحتی، تعمیر تخصصی مبل

تلفن تماس: 09123499687

 

به جای خرید یه مبل گرون، مبل خودتو نو کن!

تعمیر مبل راحتی

وقتی از سوپر مارکت یه ماده خوارکی تهیه می کنید به تاریخ انقضای اون توجه دارید. یا اگر ماشین دارید می دونید که عمر بعضی از قطعه های اون تموم میشه و هر چند وقت یکبار باید اونها رو تعویض کنید. مبل های راحتی هم همینطور هستن.

تعمیر مبل راحتی

یعنی اونها هم یک دوام و طول عمری دارن. اما وقتی مبل راحتی شما مستهلک میشه، چیکار می کنید؟ مثل مواد غذایی فاسد شده اون رو دور می ریزید و یه دست مبل نو می خرید؟ یا اینکه مثل یه ماشین تعمیرش می کنید؟

مبل های راحتی رایج ترین مبل هایی هستن که تو هر خونه ای پیدا میشن. اما اگر از 20مبل بپرسید، بهتره مبل رو با ماشینتون مقایسه کنید تا مواد غذایی فاسد شدنی. چه کسی رو پیدا می کنید که به خاطر خراب شدن یه قطعه ماشینش اون رو بفروشه؟ آدم ماشین رو تا وقتی که جوابگوی سلیقه و نظرش هست، تا وقتی هنوز می تونه به خوبی کار کنه نگه می داره. مبل هم دقیقا همینطوره.

چرا باید مبل راحتی را تعمیر کرد؟

اصولا به جز اینکه قصد داشته باشید یه دست مبل جدید با طرح متفاوت بخرید، دلیل دیگه ای برای فروختن مبل های راحتی وجود نداره. مبل های راحتی می تونن تا سالیان سال با تعمیرات مناسب برای شما به همون خوبی روز اول کار کنن. با تعمیر کردن مبل راحتی به جای فروختنش می تونید حتی ظاهر مبلمان خودتون رو هم نو کنید تا مثل روز اول بشه.

این حرفها رو دارید از جایی مطالعه می کنید که خودش فروشنده مبله! پس نکته مهمی در این زمینه وجود داره. در ادامه قصد داریم تا به صورت کامل در مورد تعمیر مبل راحتی با شما صحبت کنیم و تمام زاوایا اون رو مورد بررسی قرار بدیم. با ما همراه باشید.

چه بخش هایی از مبل راحتی را می توان تعمیر کرد؟

خیلی از مواقع پیش میاد که افراد گرچه مبل خودشون رو دوست دارن و مایلن اون رو تعمیر کنن، اما با خودشون فکر می کنن که مبلشون خراب تر از اونیه که بشه تعمیرش کرد. در بیشتر این موارد اتفاقا مشکلی که فکر می کنید قابل حل نیست، از قضا یکی از مواردیه که به راحتی می تونه تعمیر بشه.

به خاطر همین قبل از اقدام برای تعمیر مبل راحتی، بررسی کنید و ببینید که مشکل و خرابی مبل شما کجاست و در چه حدی قرار داره. اصولا اگر خرابی مبل راحتی جزو موارد زیر باشه، به راحتی می شه اون رو تعمیر کرد:

• پارگی پارچه مبل
• پوسیدگی پارچه مبل
• شکسته شدن پایه مبل
• لق شدن پایه مبل
• لق شدن اسکلت مبل
• افتادن گودی در نشیمن مبل
• فرو رفتگی دسته مبل
• به صدا افتادن فنر مبل

خیلی از مواقع هست که خودتون می تونید مبل راحتی رو تعمیر کنید اما اصولا بهتره این کار رو به افراد متخصص بسپارید تا به شکل صحیح و با دوامی تعمیر مبل راحتی رو برای شما انجام بدن. 20مبل می تونه با قیمت مناسب و تضمین کیفیت کار، خدمات تخصصی تعمیر مبل رو برای شما انجام بده.

انواع تعمیرات مبل راحتی

اصولا خدمات تعمیر مبل به سه دسته ساده تقسیم بندی میشه:
• تعمیر شکستگی
• ترمیم فوم
• تعویض پارچه

این ها کلی ترین مشکلاتی هستن که می تونن برای مبل راحتی اتفاق بیفتن، و بسته به میزان صدمه ای که به مبل وارد شده، تا حد زیادی تمام این مشکلات قابل رفع هستن. پس حتی اگر مبل شما به هر دلیلی آسیب دیده باشه، نیازی به تعویض اون ندارید چون می تونید تعمیرش کنید.

هزینه تعمیر مبل راحتی

هزینه تعمیر مبل راحتی می تونه به پارامترهای مختلفی بستگی داشته باشه. از جمله اینکه میزان خرابی مبل چقدره، در کدوم ناحیه دچار مشکل شده، به چه تعمیراتی احتیاج داره، نیاز به تعویض قطعه ای داره یا خیر و غیره. اما به صورت کلی بهتره بدونید که تعمیر کردن مبل راحتی ارزون تر از مبل های سلطنتی و فلزیه.

چراکه ظرافت در طراحی مبل های راحتی اصلا به اندازه انواع دیگه مبل ها نیست. به همین خاطر هم تعمیر این نوع مبل به ظریف کاری نیازی نداره و طبیعتا هزینه ش کمتره.

قیمت تعمیر مبل راحتی

همنوطور که خودتون می دونید قیمت ها تو ایران نوسانی و به روز هستن. این به خاطر تغییر عرف های مداوم، تغییر قیمت قطعاتی مثل فوم، پارچه، فنر و غیره است. به همین خاطر نمی شه قیمت مشخصی برای تعمیر مبل راحتی ارائه داد. علاوه بر اون شرایط خاص هر مبل هم قطعا روی قیمت تعمیرش تأثیر زیادی می گذاره.

تعمیر مبل راحتی

با این حال بهتره بدونید که میانگین قیمت تعمیر مبل راحتی می تونه از 500 هزارتومن شروع بشه و تا 10 میلیون تومن هم برسه. بسته به اینکه کیفیت مبلتون در چه حده، به چه تعمیراتی نیاز داره و شما مایل به دریافت چه خدماتی باشید این قیمت فرق می کنه.

مثلا خیلی ها هستن که گرچه پارچه های مبلشون کمی مستهلک شده، اما ترجیح می دن فقط پایه ها یا فنرش رو تعمیر کنند، پس هزینه تعمیر مبلشون کمتر می شه.

نحوه تعمیر مبل راحتی

برای تعمیر مبل راحتی باید اول از همه از سالم بودن کلاف مبل مطمئن بشین. کلاف مبل راحتی اغلب زیر پارچه مبل قرارا داده شده، و به همین خاطر هم هست که اول باید پارچه برداشته بشه تا بتونیم وضعیت سلامت یا شکستگی کلاف رو بررسی کنیم.

از اونجایی که کلاف جزو اسکلت بندی مبل راحتی به شمار میره، قبل از رویه کوبی باید اشکالات کلاف رو برطرف کنیم. به عبارت ساده تر باید اول شکستگی ها رو درمان کنیم، بعد به دوخت و دوز و بخیه برسیم.

بعد از کلاف نوبت به فوم و فنرهای مبل میرسه و بعد از اون هم سراغ پارچه مبل می ریم. پارچه مبل رو می شه کاملا با سلیقه شما عوض کرد یا از همون نوع پارچه استفاده کرد تا ظاهر مبل تغییری نکنه. این نحوه کلی تعمیر مبل راحتی هست.

جدای از مشکلات کلی، خرابی های رایجی وجود دارن که برای مبل راحتی اتفاق می افتن. خرابی هایی که می تونید تعمیرشون رو به ما بسپارید. از جمله:

تعمیر خراب شدن فنر مبل راحتی

خیلی از مبل های راحتی هستن که فنر ندارن، اما بهترین انواع مبل راحتی از فنر استفاده می کنند. فنر های مبل که بیشتر به شکل زیگزاگی هستن می تونن در صورت وارد شدن فشار زیاد یا ناگهانی، در طولانی مدت خم بشن و خاصیت خودشون رو از دست بدن. اما بهتره بدونید که فنر های مبل راحتی رو میشه به سادگی عوض کرد تا راحتی رو به مبل شما برگردوند.

تعمیر فرو رفتگی تشک مبل

این شاید رایجترین مشکلی باشه که برای مبل های راحتی پیش میاد. اصولا مبل های راحتی که دچار فرو رفتگی تشکچه می شن از ریخت می افتن و اون راحتی لازم رو ندارن. علاوه بر اینکه گود می شن و باعث میشن تا آدم داخلشون فرو بره. تشک های مبل راحتی رو می تونید تعویض کنید. البته میشه با فوم های مرغوب و پر کردن مجدد تشک ها هم اونها رو تعمیر کرد تا به حالت اولشون برگردن.

تعمیر شکافته شدن دوخت مبل

مبل های راحتی درزهای زیادی دارن که اگر به خوبی دوخته نشده باشن می تونن شکافته بشن. البته پوسیدگی خط های منحنی روی لبه های مبل هم ممکنه در درازمدت باعث این شکافتگی بشه.

اما اگر این مشکل رایج برای مبل راحتی شما هم پیش اومد، نگران نباشید. چراکه با دوخت توکار میشه به سادگی دوباره شکاف ها رو پر کرد و ظاهر مبل رو به حالت اولش برگردوند. البته این موضوع به دوام پارچه یا چرم مبل، میزان شکافتگی و البته جای اون بستگی داره. بعضی از شگافتیگی ها هستند که با دوخت تعمیر نمی شن و لازمه تا روکش مبل رو عوض کنید.

تعمیر پوسیده شدن رویه مبل

این اتفاقیه که بیشتر برای مبل های راحتی چرمی میفته. لایه رویی چرم های مصنوعی بعد از چند سال خورده میشه و ذره ذره از بین می ره. اگر هنوز شانسی وجود داشته باشه، میشه لایه چرمی مبل راحتی رو ترمیم کرد، اما اگر وضعیت رویه مبل خیلی خراب باشه چاره ای جز عوض کردن اون نخواهید داشت. این موضوع در مورد مبل های راحتی با رویه مخملی هم صدق می کنه.

تعمیر انواع مبل راحتی 20مبل

شاید از خودتون بپرسید که آیا فقط مدل های خاصی از مبل های راحتی رو میشه تعمیر کرد؟ آیا مبل راحتی که من دارم قابل تعمیر هست یا نه؟

بهتره بدونید که هر نوع مبلی رو میشه تعمیر کرد. تا زمانی که کلاف و اسکلت مبل از استحکام خوبی برخوردار باشه، میشه تقریبا هر مشکلی رو در مبل راحتی حل کرد. فقط کافیه وضعیت اسکلت مبلتون به قدری مناسب باشه که بعدا دوباره برای شما مشکل ساز نشه. اگر اسکلت مبل شما به اندازه کافی قوی باشه، لازم نیست نگران مشکلات و خرابی های دیگه باشید. اگر بدنه مبل هم مشکل داشت میتونید با 20مبل تماس بگیرید تا برای شما تعمیر را انجام دهد.

تعمیر مبل راحتی

آموزش تعمیر مبل راحتی در منزل

هرچند توصیه می کنیم برای تعمیر اصولی مبل راحتی سراغ تعمیرکارای حرفه برین، ولی یک سری راهکار ساده وجود داره که میتوند با استفاده از اونها مشکلات پیش پا افتاده و ابتدایی مبل هاتون رو خودتون تو خونه حل کنید. در ادامه چند آموزش ساده رو براتون توضیح می دیم که می تونید با استفاده از اونها خودتون مبلتون رو تعمیر کنید.

• آموزش تعمیر پارگی مبل

اگر پارگی مبل راحتی شما در حد یک جای سوختگی کوچیک، مثل جای سوختگی سیگاره می تونید خیلی راحت با سوزن و نخ اون رو ترمیم کنید. کافیه یه نخ همرنگ بردارید و قطرهای دایره سوخته یا قطرهای محیطی رو به هم آنقدر بدوزید که اثر سوختگی پاک بشه. اگر هم لک سوختگی خیلی بزرگتر از این حرفاست می تونید او نقطه رو با یه تیکه پارچه همرنگ یا دلخواه وصله کنید. طبیعیه که این روش ها ظاهر مبلتون رو خدشه دار می کنه اما به هر حال می تونه به کارتون بیاد.

• آموزش رنگ کردن پارچه مبل

اگر پارچه مبلتون مستهلک شده و مایلید با روش های خونگی اون رو ترمیم کنید، می تونید خودتون رنگش بزنید. برای این کار اول باید روی دسته ها و قسمت هایی که نمی خواید رنگ بگیرن چسب کاغذی بزنید، بعد با اسپری مخصوص رنگ مورد نظرتون رو به صورت یکدست روی پارچه مبل اسپری کنید.

بعد از اینکه رنگ خشک شد هم، بهتره روش واکس مخصوص مبل بزنید تا از حالت خامی دربیاد. بعد از خشک شدن واکس می تونید چسب ها رو بکنید و از ظاهر جدید مبل راحتی خودتون لذت ببرید. یادتون باشه که در اغلب مواقع رنگ کردن پارچه مبل با این روش به جای اینکه باعث بشه تا مبل شما نو به نظر بیاد، برعکس حالت کهنگی بهش می ده. چون بیشتر کسانی که به روش خونگی این کار رو انجام می دن نه مهارت لازم رو دارن و نه ابزار کافی.

• آموزش از بین بردن پرز پارچه مبل راحتی

خیلی از پارچه های مبل های راحتی هستند که بعد از مدتی پرز می گیرن. مخصوصا مبل هایی که پارچه مخملی دارن زیاد به این مشکل دچار میشن.

برای گرفتن پرز پارچه مبل در منزل می تونید از ریشتراش های برقی یا پرزگیرهای برقی استفاده کنید. نحوه کار هم به این صورته که ریشتراش رو با حرکت دوار و دایره ای شکل روی پارچه مبل بکشید تا به شکل یکدست یه لایه نازک از روی پارچه بردارید. اگر نتونید لایه برداری رو به شکل یکدست انجام بدید، ظاهر مبل شما از اینی که هست بدتر میشه.

• آموزش رفع خط و خش چوب مبل

خیلی از مبل های راحتی هستن که دسته یا حداقل پایه های چوبی مشخصی دارن. قسمت های چوبی مشخص مبل های راحتی با گذر زمان و مخصوصا تو جابجایی می تونن دچار خط و خش بشن. برای برطرف کردن این خط و خش ها می تونید از پولیش های چوب همرنگ استفاده کنید و گودی خط ها رو با اون پر کنید.

بعد از اینکه پولیش خشک شد هم می تونید با سمباده سطح اون رو با سطح چوب یکی کنید. پولیش ها می تونن ظاهر براق و جدیدی به بخش های چوبی مبل راحتی شما بدن، اما مراقب باشید که روی پارچه مبل نریزن.

• آموزش رفع فروفتگی تشک مبل راحتی

ساده ترین روشی که می تونید با ایتفاده از اون فرورفتگی تشکچه های مبل راحتی رو خودتون برطرف کنید، استفاده کردن از فوم های اسفنجیه. بیشتر تشکچه های مبل راحتی یک زیپ مخفی دارن که که می تونید بازش کنید و فوم فرو رفته داخل تشک رو بیرون بکشید.

بعدش کافیه که یه فوم اسفنجی 5 سانتی متری تهیه کنید، به اندازه ابعاد تشکچه برش بدید و بعد داخل تشک بذگذاریدش. وقتی این کار رو می کنید اولش تشکچه ها یه مقدار ظاهر برجسته و نافرم به خودشون می گیرن اما نگران نباشد، چون یه مدت که روشون بنشینید حالت طبیعی به خودشون می گیرن.

البته این روش برای هر نوع مبل راحتی به کار نمیاد چون خیلی هاشون از فوم داخل تشک استفاده نمی کنن.

• آموزش رفع بوی بد مبل راحتی

مبل های راحتی خیلی از موقع ها به خطر آلودگی و رطوبت محیط، در درازمدت بو می گیرن. شما می تونید با اسپری کردن ترکیب آب، آبلیمو و جوش شیرین روی سرتاسر مبل تا حد زیادی این بوی بد رو بگیرید. در غیر اینصورت باید خدمات تخصصی مبل شویی رو انتخاب کنید تا بوی بد مبل های راحتیتون کاملا رفع بشه.

چند نکته درمورد نوسازی مبل های سالم

اگر مبل راحتی شما به معنی واقعی کلمه خراب نشده و مشکل خاصی نداره، و فقط یکم از ظاهر تکراری اونها خسته شدید، می تویند به جای عوض کردنش یه مقدار به سر و ظاهرش برسید. اینکار نیازمند تعمیر مبل نیست بلکه نیازمند ایجاد یه سری تغییرات جزئیه.

• برای نو کردن ظاهر مبل های راحتی می تونید به جای خود مبل، کوسن هاش رو عوض کنید. کوسن های جدید با طرح ها و رنگ های جذاب می تونن ظاهر کاملا جدیدی به مبل قدیمی شما بدن و عملا اون رو نوسازی کنند.

• استفاده از کاور یا روکش مبل هم می تونه یه ایده کم خرج و جذاب دیگه باشه. اگر پارچه مبل شما مشکلی نداره ولی ازش خسته شدید، می تونید به سادگی یه روکش مبل ارزون قیمت تهیه کنید و اون روی مبل بکشید تا عملا با یه دست مبل جدید رو به رو بشید.

تعمیر مبل راحتی در تهران

اگر مبل راحتی شما دچار مشکل شده و به تعمیر نیاز داره، باید حتما پیش یه تعمیرکار ماهر برید. اگر تعمیر مبل شما به خوبی انجام نشه، نه تنها از نتیجه کار راضی نخواهید بود، بلکه پولتون رو هم هدر دادید. پس سعی کنید فقط ارزون بودن خدمات یه تعمیرکار ملاک شما برای انتخاب کردنش نباشه. یادتون باشه که تازه بعد از چند ماه می تونید نتیجه واقعی تعمیر مبل رو ببینید. اگر بعد از این مدت کوتاه مبل شما دوباره دچار مشکل بشه، عین اینه که پولتون رو دور ریختین.

20مبل یکی از متخصصان با سابقه در حوزه فروش و تعمیر مبله. مشتری های راضی ما سند کیفیت کارمون هستن. ادعایی نداریم که تعرفه های ما از بقیه جاها ارزون تره، اما به جرأت می تونیم بگیم که با توجه کیفیت تضمینی کارمون، تعرفه های معقولی داریم. اگر مبل راحتی شما هم دچار مشکل شده و حالش چندان خوب نیست، می تونید اون رو به دکتر 20مبل بسپارید.

جمع بندی

مبل های راحتی یکی از لوازم ضروی هر خونه ای به حساب میان. اما مشکل پیدا کردنشون دلیلی بر این نمیشه که بخواید از شرشون راحت بشید، یا بخواید با یه هزینه گزاف یه دست مبلمان جدید بخرید. اگر مبل راحتی شما شرایط لازم رو داشته باشه، به راحتی می شه با هزینه کمتر تعمیرش کرد و مثل روز اولش درآورد.

فرقی هم نمیکنه که مبل راحتی چه مدلی باشه، تا زمانی که اسکلت بندی مبل در وضعیت خوبی باشه، میشه همه مشکلاتش رو برطرف کرد. تنها کاری که باید انجام بدید انتخاب یک تعمیرکار خوب و خوش سابقه ست.

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها