تعمیر تخت خواب، بازسازی تختخواب

تعمیر تخت خواب، بازسازی تختخواب

تخت خواب جزء اصلی هر اتاق‌خوابی است. تخت باید بر طبق اصول استاندارد ساخته‌شده باشد تا هنگام استراحت افراد دچار مشکل نشوند. هنگامی‌که تخت دچار آسیب می‌شود باعث به وجود آمدن بیماری‌هایی همچون کمردرد و آسیب ستون فقرات خواهد شد و اگر ظاهر آن رنگ‌پریده و شکسته باشد دکوراسیون اتاق‌خواب شما را زشت نشان می‌دهد. یکی از روش‌های برطرف کردن این مشکل، تعویض تختخواب است که به هزینه زیادی نیاز خواهد داشت اما روش جایگزین تعویض که به‌صرفه‌تر نیز خواهد بود بازسازی تختخواب است. شما می‌توانید تعمیر تخت خواب را برای تغییر دکوراسیون نیز انجام دهید. در این نوشتار قصد داریم شمارا با بازسازی تختخواب آشنا نماییم.

بازسازی تختخواب قدیمی

وجود تختی خراشیده و کهنه در اتاق شما باعث به وجود آمدن دکوراسیونی زشت خواهد شد. شما می‌توانید با استفاده از برخی روش‌ها به بازسازی تختخواب خود بپردازید و به آن جلوه‌ای نو و زیبا بدهید. برخی از مراحل بازسازی تخت خواب عبارت‌اند از:

رنگ کردن تخت

اگر تاج و کناره‌های تخت شما خراشیده شده باشد و یا رنگ و روی آن رفته باشد می‌توانید آن را رنگ‌کاری نمایید. اگر تخت شما جلا دارد و قبلاً رنگ‌آمیزی شده است یک دستمال را در محلول آب و صابون بزنید و تمام تخت را با آن پاک نمایید تا گردوخاک روی تخت پاک شود سپس با استفاده از یک سمباده جلا و رنگ قبلی را از بین ببرید طوری که اثری از رنگ قبلی باقی نماند. در مرحله بعد با استفاده از یک دستمال خشک رنگ‌های کنده‌شده را کاملاً پاک نمایید تا سطح تختخواب شما هموار باشد در انجام این کار دقت کافی داشته باشید زیرا اگر تکه‌های قبلی رنگ باقی بماند رنگ جدید به‌خوبی جذب چوب نخواهد شد و سطح آن ناهموار و برآمده به نظر می‌رسد.

پس ‌از این مرحله از یک رنگ به‌عنوان زیرساخت استفاده نمایید برای این کار از پرایمر استفاده کنید پرایمرها به شکل‌های مختلفی مانند اسپری و رنگ‌روغنی وجود دارند لازم نیست این رنگ زیرساخت را خیلی مرتب بزنید این رنگ مانند یک بوم نقاشی عمل می‌کند و باعث می‌شود رنگ اصلی بیشتر جذب چوب تختخواب شود و رنگ‌پریدگی‌ها تا حدودی از بین برود.

پس از زدن رنگ زیرساخت و خشک شدن آن دوباره به‌آرامی چوب تخت را سمباده بزنید تا سطح آن صاف و یکدست شود و برآمدگی‌ها و قسمت‌های اضافی تخت از بین برود. سپس رنگ اصلی را که تهیه‌کرده‌اید به‌وسیله غلتک رنگ، اسپری و یا قلم‌مو بر تخت بزنید. این کار را با دقت انجام دهید تا رنگ‌آمیزی مرتبی داشته باشید. اگر رنگ قبلی تختخواب شما روشن است و رنگ قبلی آن مشخص نیست دیگر نیازی به رنگ‌آمیزی دوباره ندارد و بگذارید تا خشک شود اما اگر رنگ قبلی آن تیره است و هنوز اثری از رنگ‌های قبلی مانده باشد پس از خشک شدن دوباره تخت را سمباده بزنید و یک‌بار دیگر با دقت آن را رنگ‌آمیزی نمایید تا به‌درستی رنگ شود سپس به مدت 24 ساعت تختخواب را در هوای آزاد قرار دهید تا کاملاً خشک شود.

تعمیر تخت خواب
تعمیر و بازسازی تخت خواب

بهتر است تخت را زیر سایه قرار دهید و از قرار دادن آن زیر نور آفتاب خودداری نمایید زیرا نور خورشید باعث می‌شود تخت به‌درستی خشک نشود و چسبندگی رنگ باقی بماند پس از خشک شدن تخت برای اینکه تخت شما جلایی مانند یک تختخواب نو داشته باشد می‌توانید از واکس‌ها و اسپری‌های براق‌کننده استفاده نمایید و بگذارید این واکس و اسپری کاملاً خشک شود پس‌ازآن می‌توانید از تخت خود استفاده نمایید، رنگ‌کاری به این صورت تمام خراش‌ها و رنگ‌پریدگی‌های چوب را از بین می‌برد و تخت را کاملاً سالم و نو نشان می‌دهد همچنین موجب تغییر تختخواب به شیوه ای چشمگیر می‌شود.

تعویض پارچه تاج تخت

یکی دیگر از روش‌های بازسازی تختخواب تعویض پارچه تخت می‌باشد، اگر پارچه تاج دچار تغییر رنگ‌شده باشد و یا پاره و کهنه ‌شده است می‌توانید آن را تعویض نمایید برای این کار محل اصلی نصب پارچه را پیدا نمایید و با دقت آن را از بافت اصلی جدا کنید سپس به‌وسیله متر تاج تخت را به‌درستی اندازه‌گیری نمایید و یا پارچه جدید را دقیقاً هم‌اندازه پارچه قبلی برش دهید برای این کار می‌توانید از همان جنس پارچه قبلی استفاده نمایید و یا طرح و رنگ جدیدی استفاده کنید سپس با استفاده از چسب صنعتی آن را کاملاً به بدنه تاج بچسبانید و لبه‌های پارچه را در پشت تخت منگنه بزنید تا قسمت اضافی بیرون نباشد. همچنین می‌توانید دکمه‌های مخصوص را خریداری نمایید و این دکمه‌ها را بر روی پارچه تاج به‌صورت مرتب بدوزید تا هم پارچه جدید به‌درستی چسبیده شود و هم ظاهر آن زیباتر به نظر برسد.

پتینه کاری تخت

یکی دیگر از روش‌های بازسازی تختخواب پتینه کاری است. اگر تخت شما آسیب چندانی ندیده است و تنها قسمتی از رنگ آن رفته است و یا اگر قصد دارید دکوراسیون اتاق‌خواب خود را تغییر دهید و تختی با طرح جدید داشته باشید می‌توانید این روش را به کار ببرید. برای پتینه کاری تختخواب در منزل می‌توانید شابلون طرح دلخواه خود را از بازار تهیه نمایید و آن را روی تاج چوبی تخت بگذارید و اطراف آن را به‌وسیله قلم‌مو رنگ‌آمیزی نمایید تا سطح رنگ قبلی کاملاً پوشانده شود سپس با استفاده از رنگ گچ داخل طرح را کاملاً رنگ‌آمیزی نمایید.

 

برای بهتر شدن این کار بهتر است قبل از شروع رنگ‌آمیزی سطح چوب را سمباده بزنید تا سطحی هموار به وجود آید اما پس از خشک شدن نیاز به سمباده زنی دوباره نیست چراکه رنگ گچ به‌سرعت خشک می‌شود و سطحی هموار را به وجود می‌آورد و نیاز به سمباده زنی دوباره ندارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که بازسازی تختخواب نیاز به تخصص و مهارت ویژه‌ای دارد و اگر به‌درستی انجام نشود باعث آسیب بیشتر به تخت خواهد شد؛ بنابراین برای بازسازی تختخواب خود بهتر است کار را به کارگاه‌های تعمیر تخت خواب مطمئن بسپارید.

 

اگر تختخواب شما کهنه‌شده و دچار آسیب شده است و می‌خواهید آن را تعمیر و بازسازی نمایید اما خود تخصص چندانی ندارید ما برای بازسازی تختخواب خود به شما 20 مبل را پیشنهاد می‌کنیم. جهت ثبت سفارش تعمیر خود به آدرس اینستاگرام و یا سایت 20 مبل مراجعه نمایید و سفارش تعمیر خود را به‌صورت اینترنتی ثبت کنید برای این کار کافی است عکس تختخواب تعمیری خود را برای تعمیرکاران این کارگاه بفرستید.

پس از مشاوره و تعیین هزینه توسط تعمیرکاران شرکت 20مبل در صورت رضایت می‌توانید از پیک ارسالی آن‌ها برای بردن مبل به کارگاه استفاده نمایید 20 مبل در زمینه تعمیر انواع مبلمان و تختخواب دارای سابقه و تجربه بالایی است و تعمیر تخت شمارا در کمترین زمان انجام می‌دهد. تمامی نیروهای این کارگاه آموزش‌دیده و باتجربه هستند و کار تعمیر را با بهترین متدهای روز دنیا انجام می‌دهند.

 

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها