بهترین فوم مبل

بهترین فوم مبل

کدوم فوم برای تعمیر مبل بهتره؟

بیشترین بخشی از مبل که ما به عنوان یک کاربر با آن سر و کار داریم، فوم مبل است. فوم مبل اصلی ترین شاکله نشیمن و پشتی مبل را تشکیل می دهد. البته در این میان از اسفنج هم استفاده می شود، اما اصولا فوم ها مواد بهتری برای ساختن نشیمن مبل هستند. از همین رو هم هست که بهترین مبلمان ها را با بهترین فوم مبل می سازند.

واقعیت این است که خیلی از ما تا مشکلی برای فوم مبلمان پیش نیاید، به فکر تعمیر یا تعویض مبل خود نمی افتیم. زمانی که فوم مبل آسیب می بیند یا دچار فرسودگی می شود دیگر حالت ارتجاعی اولیه را نخواهد داشت و مبل به اصطلاح دچار فرورفتگی شده و نرمی و راحتی که روزی به شما ارائه می داد را از دست می دهد.

از این رو در بسیاری از موارد، زمانی که تنها مشکل مبل فرورفتگی آن است، تعویض کردن فوم مبل می تواند آن را به حالت اولش در بیاورد.
از این رو استفاده از بهترین فوم مبل برای ساخت یا تعمیر مبل، اهمیت حیاتی دارد. در این مقاله از 20 مبل قصد داریم تا انواع فوم مبل و ویژگی های آنها را برشماریم، تا با بهترین فوم مبل آشنا شوید. با ما همراه باشید.

بهترین فوم تعمیر مبلمان

از آنجاییکه بیشتر تمرکز ما رو تعمیرات مبلمان خواهد بود، بیایید کمی در مورد اهمیت این موضوع صحبت کنیم. امروزه با توجه قیمت رو به افزایش مبلمان، تعمیر کردن مبل ها گزینه به صرفه تری نسبت به تعویض آنهاست.
مبل ها همیشه در معرض آسیب هستند و طراوت و کارایی خود را بعد از مدتی از دست می دهند. حتی اگر بهترین مبلمان را هم تهیه کرده باشید، باز هم خطر خراب شدن مبل بعد از چند سال وجود دارد. در شرایطی که آسیب اجتناب ناپذیر است، خریدن یک دست مبلمان جدید، آنهم با این قیمت های فزاینده، واقعا انتخاب معقولی نیست. مخصوصا وقتی می توانید با تعمیر کردن مبلمان خود، یک دست مبلمان به همان نویی و تازگی در اختیار داشته باشید، و متحمل هزینه های آنچنانی هم نشوید!

همانطور که اشاره کردیم، یکی از اصلی ترین مراحل تعمیر مبل، عوض کردن فوم مبلمان است. تقریبا در هرگونه تعمیری که روی مبل خود انجام می دهید، باید فوم آن را عوض کنید. چراکه فوم ها اغلب در فرآیند تعمیر دچار آسیب می شوند.

پس حالا که تقریبا از تعویض فوم مبلمان خود ناگزیرید، بهتر است به سراغ بهترین فوم مبل بروید، تا مطمئن باشید که حداقل تا چند سال آینده، مبل شما نرمی و راحتی خود را از دست نمی دهد.

انواع فوم مبل

فوم های مبل نیز مانند هرچیز دیگری انواع مختلفی دارند. انواعی که خوب و بد دارند و طبیعتا ویژگی های متفاوتی هم با یکدیگر دارند. همچنین قیمت انواع مختلف فوم مبل باهم فرق می کند. به صورت کلی، حداقل در بازار ایران، فوم های

مبل را به چند مدل زیر تقسیم بندی می کنند:
• فوم گرم
• فوم سرد
• فوم الیاف ویسکوز
• فوم لایکو
• فوم ویژه
• فوم پلی‌استر فشرده

بهترین فوم مبل چه ویژگی هایی دارد؟

آشنایی با ویژگی های بهترین فوم مبل اهمیت زیادی برای شما خواهد داشت. چه در زمان خرید یک دست مبلمان نو، و چه در زمان کنترل کیفیت کار تعمیر مبل زمانی که با این ویژگی ها آشنایی داشته باشید، دیگر نیازی نیست متکی به صحبت های فروشنده و تعمیرکار باشید و خودتان می توانید بفهمید که فوم به کار رفته در مبل واقعا با کیفیت هست یا خیر. البته نگران نباشید، قرار نیست آموزش تخصصی به شما بدهیم. اما همین اطلاعات عمومی هم یقینا به کار شما خواهد آمد.

اصلی ترین ویژگی های بهترین فوم مبل عبارتند از:

• بهترین فوم مبل به سادگی فشرده می شود. یعنی نیاز نیست فشار زیادی به آن وارد کنید تا فرو برود.

• بهترین فوم مبل قابلیت ارتجاعی بالایی دارد. یعنی زمانی که فوم نشیمن مبل را فشار می دهید، باید در سریع ترین زمان ممکن به حالت اولیه خود باز گردد. اگر نشیمن یا پشتی فشرده شده مدت زیادی طول کشید تا به حالت قبلی برسد، یا در نهایت آنطور که باید به حال اول در نیامد، یعنی قطعا فوم به کار رفته در آن با کیفیت نیست.

• بهترین فوم مبل با اینکه به راحتی فشرده شده و قابلیت ارتجاعی دارد، نباید بیش از اندازه نرم باشد. یعنی نباید به راحتی فشرده شود و بخوابد.

• بهترین فوم مبل فشردگی نقطه ای دارد. یعنی زمانی که با انگشت یک نقطه از آن را فشار می دهید، محیط گسترده ای از نشیمن مبل دچار فرورفتگی نمی شود. بلکه فقط خود آن نقطه فرو می رود.
با شناخت اصلی ترین ویژگی های یک فوم خوب و مرغوب، به سراغ معرفی ویژگی های انواع فوم مبل می رویم.

ویژگی های انواع فوم مبل

همانطور که در بالا اشاره کردیم، فوم های مبل به چند دسته گرم، سرد، الیاف ویسکور و غیره تقسیم بندی می شوند. حال بیایید ببینیم که ویژگی های هرکدام چیست؟

فوم مبل گرم

فوم های گرم در زمره فوم های مبل باکیفیت به شمار نمی روند. این فوم ها در دمای بالا و تحت حرارت مستقیم تولید می شوند. معمولا چندان نرم و راحت نیستند، اما بعد از مدتی سفتی آنها کم شده و نرم تر می شوند. به همین خاطر نه راحتی لازم را دارند، و نه از دوام و پایداری خوبی برخوردارند. با این وجود جزو مبل های ارزان قیمت به شمار می روند و در مبل های رده پایین استفاده می شود.

فوم مبل سرد

فوم های سرد برعکس مورد قبلی، با کیفیت ترین فوم های مبل موجود در بازار هستند که اتفاقا طرفداران زیادی هم دارند. این فوم ها که در دمای سرد و پایین و در مجاورت حرارات غیر مستقیم ساخته می شوند طول عمر و دوام زیادی دارند، و بسیار نرم و قابل انعطاف هستند. همچنین قابلیت ارتجاعی آنها نیز بالاست. همه این موارد باعث شده تا در کنار کیفیت بسیار بالا، این فوم ها قیمت بالاتری هم نسبت به فوم های دیگر داشته باشند.

فوم مبل الیاف ویسکوز

فوم های الیاف ویسکوز بیشتر از نشیمن و پشتی مبل برای ساخت کوسن و بالشتگ مبل مورد استفاده قرار می گیرند. این فوم ها نرم هستند اما حالت ارتجاعی زیادی ندارند. چراکه اصولا قرار نیست تحت فشار مداوم قرار بگیرند. الیاف ویکسوز قیمت بسیار مناسبی هم دارد.

فوم مبل لایکو

فوم های لایکو گرچه در ساخت قطعات داخلی مبلمان مورد استفاده قرار می گیرند، اما مناسب ساخت نشیمن نیستند. از این نوع فوم مبل بیشتر در مبل های سلطنتی، زیر پارچه دسته مبل و پشتی آن استفاده می شود. این فوم ها همچنین معمولا برای افزایش طول عمر فوم های دیگر، روی آنها قرار می گیرند. پس بیشتر در زمره فوم های نازک پوششی دسته بندی می شوند. در زمان انتخاب این نوع فوم، سعی کنید سراغ انتخاب مدل هایی بروید که چگالی بالایی دارند.

فوم مبل ویژه

فریب نام این فوم را نخورید، چراکه فوم مبل ویژه در واقع محصولی بین فوم سرد و گرم است. یعنی درجه سفتی و نرمی اش بین بدترین و بهترین فوم مبل قرار می گیرد.

فوم مبل پلی استر فشرده

این نوع فوم مبل از جنس پنبه پلی استر ساخته می شود و از جمله مزیت هایش می توان به ضد آلرژی بودن، مقاومت در برابر قارچ و باکتری، خشک شدن سریع و غیره اشاره کرد. این نوع فوم استحکام چندان بالایی ندارد به بعد از مدت کوتاهی حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد.

جمع بندی

فوم مبل عنصری است که راحتی و نرمی نشیمن مبلمان را تعیین می کند. اگر قصد تعمیر مبل خود را دارید دقت داشته باشید که از فوم های مرغوب در تعمیر آن استفاده شود. البته باید دقت داشته باشید که فوم های مرغوب، قیمت بالاتری هم دارند. از طرف دیگر با شناخت ویژگی های بهترین فوم مبل، خودتان می توانید خوب یا بد بودن کیفیت فوم به کار رفته در مبلمان را نیز تشخیص دهید.

اگر قصد تعمیر مبلمان خود با بهترین مواد و متریال را دارید، توصیه می کنیم سراغ تعمیرکاران حرفه ای و باسابقه ای همچون تیم 20مبل بروید.

برچسب ها :

آخرین اخبار

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل: آیا پارچه مبل شما مستهلک شده است؟ آیا دیگر آن جلوه و تازگی گذشته را ندارد؟ آیا ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین پست ها


گالری


انواع روش های تعمیر مبل‌های فرسوده
تعویض پارچه مبل
رنگ کاری مبل
راه های تعمیر مبلمان فرسوده
نحوه قیمت گذاری تعمیر مبل
تعمیر نشیمن مبل
آموزش براق کردن مبل و میز چوبی
10 برند گران قیمت مبل
5 راه برای تشخیص مبل خوب

برچسب ها